293

BB Krem mi, Fondöten mi?

BB Krem mi, Fondöten mi?
BB Krem mi
5 Tercih
İyi
Fondöten mi?
6 Tercih
Ortalama

BB Krem mi Yoksa Fondöten mi?

Biz kadınlar; daha çekici görünmek, yüz hatlarımızın güzelliğini ön plana çıkarmak adına makyaj dünyasındaki trendleri yakından takip ediyor; neredeyse yeni çıkan tüm ürünleri deniyoruz. BB kremler, fondötenler, CC kremler derken; makyaj malzemelerine ayırdığımız bütçe; bazı durumlarda bizi bile zora sokabiliyor.

Son yılların popüler makyaj malzemelerinden biri olan BB kremleri hemen hemen hepimiz kullana duralım; fondötenlerin yeri çoğumuz için ayrı ve özel olmaya devam ediyor.

Peki; BB Krem mi Yoksa Fondöten mi? Hangisini Tercih Etmemiz Gerekiyor?

Aslında BB ve CC kremlerin içerik olarak birbirlerinden pek bir farkının olmadığını söyleyebiliriz. Yoğun nemlendirme özelliği bulunan BB kremler; cildimizi güneş ışınlarına karşı koruyor, ten rengimizi eşitliyor, cildimize ışıltı ve parlaklık katıyor. Sıradan nemlendiricilerden farklı ve nemlendiricilere ekstra olarak; tenimizi tek bir renge kavuşturuyor. Lakin özellikle gece makyajında kullandığımız fondötenler de aynı işlevi görmüyor değil!

BB krem mi yoksa fondöten mi sorusuna en net yanıtımız ise şu şekilde: Cildinizde sivilce, siyah nokta, leke vb. sorunlar bulunuyorsa; gece ya da gündüz fark etmeksizin her daim fondöten kullanmalısınız. Çünkü fondötenler, BB kremlere nazaran kat ve kat daha kapatıcı olma özelliği taşıyor. BB kremlerin kapatıcılık seviyesi ise fondötenlere nazaran daha hafif!

Sivilce, siyah nokta ya da lekelerden muzdarip değilseniz; günlük makyajınızda hafif kapatıcılığı bulunan BB kremleri tercih edebilirsiniz. Sorunlu cilt tipine sahip olanlara ise pürüzsüz bir görünüm adına mutlaka fondöten kullanmalarını öneriyoruz!

Evet şimdi sıra sizde? Değerlendirmenizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/kadinlar-etek-mi-pantolon-mu-giymeli/
Kadınlar Etek mi Pantolon mu Giymeli?
http://www.yaoyabu.net/gozenek-sikilastirma-icin-gul-suyu-mu-tonik-mi/
Gözenek Sıkılaştırma İçin Gül Suyu mu Tonik mi?
http://www.yaoyabu.net/cilt-bakiminda-maske-mi-pieling-mi/
Cilt Bakımında Maske mi Pieling mi?
http://www.yaoyabu.net/sivilce-kremi-en-iyisi-imex-mi-aknilox-mu/
Sivilce Kremi En İyisi Imex mi Aknilox mu?
http://www.yaoyabu.net/bb-krem-mi-cc-krem-mi/
BB Krem mi? CC Krem mi?
http://www.yaoyabu.net/arko-mu-dove-mi/
Arko mu Dove mi?