413

Cilt Bakımında Maske mi Pieling mi?

Cilt Bakımında Maske mi Pieling mi?
Maske
6 Tercih
Ortalama
Pieling
4 Tercih
İyi

Her kadının hayali aynaya baktığında mükemmel bir cilt görmektir. Özellikle yaşı ilerledikçe kadınlar, cilt bakımına daha fazla özen göstermektedir. Haftanın belirli günlerinde, ihtiyaçlarına göre cilt bakımı uygulamaktadır. Cilt bakımı yaparken kendi ciltlerine uygun yöntem ve ürünleri tercih ettikleri takdirde başarılı bir sonuca ulaşacaklardır. Cilt bakımında maske mi pieling mi daha etkilidir, sorusunu her kadın mutlaka düşünmüştür. Sizler için bu yazımızda maske ve pieling in karşılaştırmasını yapmak istiyoruz.

CİLT BAKIMINDA MASKE Mİ PİELİNG Mİ?

Çoğu zaman için maske ve pieling aynı anda uygulanmaktadır. Fakat bazı bayanların cildi hassas olduğu için, birden fazla işlem yapmak doğru olmayabilir. Tam olarak bu noktada maske veya pieling seçim konusu olmaktadır. Maske cildi temizleyip yenilerken, pieling cildi ölü derilerden arındırarak temizleme işlemi yapar. Aslında ikisinin de özellikleri farklı gibi gözükebilir, fakat sağlıklı bir cilt için ikisini aynı anda kullanmayı tercih etmek isteyen bayanlar olabilmektedir. Maske kullanım açısından pielinge göre daha zordur. Maskeyi cildinize uyguladıktan sonra bekleme süresi vardır. Pielingin maske kadar ciltte uzun beklemesine gerek yoktur. Maske cildi temizler ve çeşitli cilt sorunlarına farklı çeşitleri ile yardımcı olur, pieling ise genellikle aynı etkiye sahiptir. Pieling, maske kadar çeşitlilik göstermez. Cilt bakımı yaparken ölü derilerden arındırdığınız takdirde, cilt daha parlak daha arınmış gözükecektir. Maske ise cildin kırışıklara karşı gerilme, aydınlanma, temizlenme gibi özellikleri vaat etmektedir. Maske, genellikle kışın daha çok tercih edilmektedir. Yazın cildimizde daha fazla ölü deri bulunduğundan dolayı, pieling tercih edilmektedir. Maske ve pielingi aynı anda uygulamakta, ayrı bir tercih konusu olmaktadır. Fakat özellikle kozmetik ürünler kullanılıyorsa, cildinizi çok fazla ürüne maruz bırakmakta iyi olmayabilir. Normal bir cilt bakımında ne kadar az ürün kullanılırsa, o kadar etki edeceğini göreceksiniz. Maskeyi seçerken, cilt tipinizi doğru belirlemeniz çok önemlidir. Pielingde de aynı şekilde, cilt tipinize göre uygulamanız gerekmektedir. Pieling, içerisinde bulundurduğu parçacıklar sayesinde adeta bir zımpara işlemi görür ve maskeye göre daha fazla etki sağlar. Pielingin çeşitli cilt bakım şirketleri tarafından kimyasal pieling, enzim pieling, karbon pieling gibi uygulamaları mevcuttur. Aynı şekilde maskenin de altın maske, karbon maskesi, kil maskesi gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Her iki seçenekte de çok çeşit olduğu için, uygun yöntemi kendinize göre belirlemeniz gerekmektedir.

Maske ve pieling hakkındaki bilgilerimizi sizinle paylaştıktan sonra, sonuç olarak maske cilt bakımında oldukça etkili olmasına rağmen kullanım kolaylığı, ciltte bıraktığı etki ve çeşitli yan etkilerin daha az olması nedeniyle daha ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Bu bilgilerin her cilt tipi için farklılık gösterdiğini de belirtmek isteriz.

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
https://www.yaoyabu.net/kadinlar-etek-mi-pantolon-mu-giymeli/
Kadınlar Etek mi Pantolon mu Giymeli?
https://www.yaoyabu.net/gozenek-sikilastirma-icin-gul-suyu-mu-tonik-mi/
Gözenek Sıkılaştırma İçin Gül Suyu mu Tonik mi?
https://www.yaoyabu.net/sivilce-kremi-en-iyisi-imex-mi-aknilox-mu/
Sivilce Kremi En İyisi Imex mi Aknilox mu?
https://www.yaoyabu.net/bb-krem-mi-cc-krem-mi/
BB Krem mi? CC Krem mi?
https://www.yaoyabu.net/bb-krem-mi-fondoten-mi/
BB Krem mi, Fondöten mi?
https://www.yaoyabu.net/arko-mu-dove-mi/
Arko mu Dove mi?