414

Gözenek Sıkılaştırma İçin Gül Suyu mu Tonik mi?

Gözenek Sıkılaştırma İçin Gül Suyu mu Tonik mi?
Gül Suyu
18 Tercih
İyi
Tonik
18 Tercih
İyi

Gözenekler, birçok kadının korkulu rüyası haline gelmiştir. Bütün gün şehrin kirini yüzümüze topladığımız için, yüzümüzde bazı birikintiler olmaktadır. Diğer bir yandan genellikle karaciğer yağlanması gibi sağlık sorunları nedeniyle de ciltte gözenekler oluşabilmektedir. Gün içerisinde tüketilmesi gereken su tüketiminin az olması gözenek oluşturan faktörler arasındadır. Çeşitli nedenlerle cildinizde gözenek problemi olan kadınlar, gözenek sıkılaştırmak için bazı yöntemlere başvurmaktadır. Bu yöntemlerden evde uygulananlardan en çok yaygın olanları, gül suyu veya tonik ile yapılan uygulamadır. Gözenek sıkılaştırma da gülsuyu mu tonik mi daha etkili, sorusunun cevabını bu yazımızda sizinle paylaşmak istiyoruz.

GÖZENEK SIKILAŞTIRMADA GÜL SUYU MU TONİK Mİ TAVSİYE EDERSİNİZ?

Gözenek sıkılaştırma işleminden önce yapmanız gereken, gözenekleri temizleme işlemidir. Temizleme işleminden sonra, gülsuyu veya çeşitli gözenek sıkılaştırıcı tonikleri yüzünüze uygulamalısınız. Gülsuyu içeriği bakımından daha temiz olması nedeniyle, toniğe göre çok daha ön plandadır. Doğal gülsuyunun içerisinde hiçbir kimyasal olmadığı için, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Tonik, bazı markalarda içeriği hiç dikkat edilmeden üretilmektedir. Çeşitli kimyasalları içerisinde bulunduran tonikler, cildinize yarardan daha çok zarar vermektedir. Gül suyu ve tonik kullanım kolaylığı açısından pek fark göstermezler. Her ikisi de bir pamuk yardımıyla veya direk elle yüze uygulanabilir. Gülsuyu, muhafaza etme açısından toniğe göre bir tık daha zordur. Gülsuyunu buzdolabında saklamanız gerekmektedir. Toniği ise herhangi bir oda sıcaklığında muhafaza edebilirsiniz. Gülsuyu düzenli kullanıldığı takdirde, ciltte oluşan fazla yağ üretimine engel olmaktadır. Toniklerde bu etkiyi görmemiz birçok markada zordur. Fiyat açısından gülsuyu, toniğe göze çok daha uygundur. Gülsuyu cildi nemli ve yumuşak yapar, toniklerin bazılarında bu özellik mevcutken bazılarında yoktur. Gülsuyu, antiseptik özelliği içerisinde bulundurduğu için ciltte bakteri oluşumunu engeller. Sektördeki birçok tonik içerisinde alkol bulundurduğu için, hassas ciltlere zarar vermektedir. Gülsuyunun içerisinde alkol yoktur. Gülsuyunun diğer bir etkisi ise, ciltteki renk eşitsizliğini önler ve yüz kızarıklıklarını gidermektir. Cilt lekelerini de zamanla açacağı için daha temiz ve berrak bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır.

Gülsuyu ve toniğin genel olarak olumlu ve olumsuz yönlerinden bahsettik. Sonuç olarak, tonik muhafaza etme açısından daha ön planda olsa bile, gülsuyu hassas ciltlere daha uyumlu olması, fiyat açısından daha uygun olması, cilt renk eşitsizliklerini ortadan kaldırması, antiseptik özelliğe sahip olması gibi cilde etki ettiği birçok olumlu özellik sonrasında çok daha ön planda olmuştur. Tonikler doğal olmadığı sürece, cilde yararından daha çok zararı olmaktadır. Bu nedenle en doğal tonik görevini üstlenen gülsuyu kesinlikle tercihimiz arasında yer almaktadır.

Siz de düşüncelerinizi alt panelden yazabilir, değerlendirme kısmından tercihinizi yapabilirsiniz.

Ayşenur Yavuz

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
https://www.yaoyabu.net/kadinlar-etek-mi-pantolon-mu-giymeli/
Kadınlar Etek mi Pantolon mu Giymeli?
https://www.yaoyabu.net/cilt-bakiminda-maske-mi-pieling-mi/
Cilt Bakımında Maske mi Pieling mi?
https://www.yaoyabu.net/sivilce-kremi-en-iyisi-imex-mi-aknilox-mu/
Sivilce Kremi En İyisi Imex mi Aknilox mu?
https://www.yaoyabu.net/bb-krem-mi-cc-krem-mi/
BB Krem mi? CC Krem mi?
https://www.yaoyabu.net/bb-krem-mi-fondoten-mi/
BB Krem mi, Fondöten mi?
https://www.yaoyabu.net/arko-mu-dove-mi/
Arko mu Dove mi?