172

Blender Fakir mi Arzum mu?

Blender Fakir mi Arzum mu?
Fakir
106 Tercih
Ortalama
Arzum
185 Tercih
Ortalama

Bir ev kadını olarak ev yemekleri ile oldukça uzun süre uğraşıyorum bu bana zor veya sıkıcı gelmiyor aksine mutfakta vakit geçirmekten ve yeni yemekler denemekten oldukça memnunum hatta aşçı olmak isterdim. Çünkü mutfakta özgürüm, yaratıcıyım ne bileyim her şeyin elimin altına, bana ait olması gerçekten hoşuma gidiyor. Hem yeni tatları bularak farklı şeyler ortaya çıkarmak bana bilim adamı hissi veriyor kısaca çok küçük şeylerden bile mutlu olabiliyorum. Neyse konumuza geri dönelim geçenlerde kullandığım blender bozuldu ve yenisini almayı düşünüyorum. Çünkü kullanışlı bir ürün ve işimi oldukça kolaylaştırıyor eğer eskiden kullandığım gibi bir blender bulsam hemen alacağım. Daha önceki blender Philips’indi ve gerçekten hakkını vermek lazım oldukça kaliteliydi ve uzun süre kullandım ve memnun kaldım.

Bu karşılaştırmayı okumadan karar verme: 

http://www.yaoyabu.net/blender-braun-mu-philips-mi

Fakir deyince ilk akla gelen blender modeli SMS 410.

Arzum deyince akla gelen blender modeli ise Arzum AR1032 Shake’N Take.

Şimdi bu iki ürün arasında bir kıyaslama yapalım mı?

Herşeyden öncesi tabi ki fiyat 🙂 Fiyat olarak iki ürün arasında 10 TL gibi bir rakam oynuyor. Fakir 130 TL, Arzum blender ise 140 TL civarında seyrediyor. İki ürün arasında fiyat farkı göze çarpacak kadar çok değilse, fiyat konusunu şimdilik rafa kaldıralım. Şimdi bizim için önemli olan kullanım özellikleri noktasında karşılaştırma olsun.

İki ürünü güç bakımından kıyasladığımızda Fakir 1100 W, Arzum 300 W. Bu noktada Fakir çok ciddi fark koyuyor. Neredeyse 4 katı kadar daha güçlü. Bu kısmı bir kenara not alalım 🙂

Fakir set halinde, Arzum ise standlı. Bu biraz sizin nasıl bir ürün aradığınızla ilgili. Atladım burayı 🙂

İki ürünün de gövde malzemesi plastik. Buradan da bir karşılaştırma çıkmaz.

Fakirde tek beyaz rengi seçeneği mevcut. Arzum blender’da ise siyah, mavi ve pembe seçenekleri mevcut. Şimdi bu nokta önemli. Özellikle renk takıntısı olan bayanlar buna dikkat etsi

İki ürünün Doğrayıcı Hazne Kapasitesi: Fakir: 1500 ml Arzum: 570 ml. Burada yine Fakir çok çok önce. Fakir’in üstünlükleri bunlarla kalmıyor, rendeleme ve doğrama aparat setleri de daha fazla. Buraya kadar baktığımızda Fakir daha üstün görünüyor. Fakat sizin marka olarak Arzum’dan yana seçiminiz varsa burası da ayrı bir konu.

Yeni blender arayışında sonunda iki marka arasında kaldım ve iki markada oldukça iyi sanırım ve bu noktada fiyatta araya giriyor. Yani madem alacağım hem kaliteli olsun hemde uygun bir fiyatı olsun. Diğer markalar biraz pahalı geldi bana. Arada kaldığım markalardan biri Fakir diğeri ise Arzum. Özellikle Arzum’u oldukça çok övüyorlar yani hiç Arzum kullanmamış biri olarak hemen alma düşüncesindeyim. Yani hem müşteri hizmetleri iyiymiş hemde garanti işlemleri pratikmiş.

Peki, sizin bu konudaki tavsiyeniz ne olur? Sizce blender Fakir mi Arzum mu?

VOLKAN
Fakir kullandım 4 sene fakat Mikser ve doğrayıcı kısımlarında Dayanıklı olmadı �yi bir ürün 800 watt gücünde Arzum sipariş verdim 1500watt
Fatih Çiftçi
Karşılaştırma yaparken yanlış ürün karşılaştırmışsınız. Fakir SMS 410 multi blander Arzum AR1032 Milk shake hazırlamak için kullanılan cihaz. FAKİR 410 nu ARZUM AR1058 Multi Blander ile karşılaştırmanız gerek.
Fatma
Ben fakire tam puan verdim. Diğer kullanan arkadaşlar da yorum yaparsa daha sağlıklı olur.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
https://www.yaoyabu.net/araba-mi-motor-mu/
Araba mı Motor mu?
https://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-revit-mi/
Çizim Programı Autocad mi Revit mi?
https://www.yaoyabu.net/muhendislik-ve-mimarlik-icin-mac-mi-windows-pc-mu/
Mühendislik ve Mimarlık için Mac mı Windows (PC) mu?
https://www.yaoyabu.net/samsung-mu-iphone-mu/
Samsung mu, Iphone mu?
https://www.yaoyabu.net/bluetooth-kulaklik-mi-kablolu-kulaklik-mi/
Bluetooth Kulaklık mı, Kablolu Kulaklık mı?
https://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-solidworks-mu/
Çizim Programı Autocad mi Solidworks mü?