415

Kadınlar Etek mi Pantolon mu Giymeli?

Kadınlar Etek mi Pantolon mu Giymeli?
Etek
774 Tercih
İyi
Pantolon
99 Tercih
Ortalama

Moda her geçen gün değişmekle birlikte, oldukça çeşitlilik göstermektedir. Modayı yakından takip eden bayanlar için, tercih konusu oldukça zordur. Moda insanın kendine en yakışanı giymesi olsa bile, çoğu zaman için popüler olan ürünler tercih edilmektedir. Bayanlar başta iş hayatında olmak üzere çeşitli etkinlikler de de kafalarında pantolon mu giymeliyim yoksa etek mi giymeliyim sorunu oluşabilmektedir. Sizler için bu yazımızda,kadınlarda pantolon mu etek mi sorusuna cevap vermek istedik.

KADINLARDA PANTOLON MU ETEK Mİ ?

Pantolon rahatlığı nedeniyle, eteğe göre çok daha ön plandadır. Bazı kadınlar rahatına düşkün olurken, bazı kadınlar rahat olmasa bile şık olmayı tercih edebilir. Etek, kullanım kolaylığı açısından pantolona göre daha geri planda kalmaktadır. Buna rağmen kadınlar iş hayatında daha çok eteği tercih etmektedir. Ulaşım sağlarken toplu taşıma kullanılıyorsa, kesinlikle kadınların tercihi pantolondan yana olmalıdır. Eğer konforlu hissediyorlarsa etekte tercih edilebilir. Üzerine giydikleri üst,  pantolon mu etek mi sorusuna cevap olabilmektedir. Genellikle gömleklerle etekler tercih edildiğinde, daha şık olduğunu söyleyebiliriz. T-shirt veya sweet in altına pantolon tercih etmek daha doğru olmaktadır.Abiye seçiminde daha çok, etek veya etek türevi olan elbise seçiminin yapıldığını görmekteyiz.  Son zamanlarda oldukça popüler olan, uzun eteklerin üzerine salaş kazak modasını da es geçmemek gerekir. Modayı göz önünde bulundurduğumuzda, etek pantolona göre daha ön plandadır. Etek ve pantolon seçiminde mevcut mevsim en büyük etkenlerden biridir. Kışın havaların daha soğuk olması nedeniyle pantolon tercih edilirken, yazın etekler daha fazla tercih edilmektedir. Kombin bir bütün olarak düşünülmeden önce ayakkabı seçimi, etek pantolon tercihini etkilemektedir. Eğer düz ve spor bir ayakkabı tercih edilmişse, onun üzerine genellikle rahat bir pantolon tercih edilir. Ortamına göre, şık bir ortamda bulunulması gerekiyorsa kesinlikle etek ve topuklu ayakkabı tercihinden yana kullanılmalıdır. Etek ve pantolon deyip geçmemek gerekir, ikisi de kendi içerisinde çok fazla modeli bulundurmaktadır. Eteğin boyu, kesimi, spor, şık, abiye olması gibi birçok özellik bulunmaktadır. Pantolonda ise renk, klasik, spor, paça kesimi, bel kesimi gibi çeşitli özellikler bulunmaktadır. Tercih yapılırken bütün bunların göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Okul hayatında lise okuyan genç kızların en çok merak ettiği şeylerden biri de “Erkekler etek mi sever pantolon mu?” sorusu. Çünkü ilk buluşmada buna göre giyinmek isterler. Fakat bu sorunun maalesef net bir cevabı yok. Çünkü göreceli bir kavramdır. Esasında buradaki oylamaya göre de çoğunluğun tercihi belli olacaktır. Artık size buna göre karar verirsiniz.

Etek ve pantolonun genel olarak olumlu ve olumsuz özelliklerini belirtmekteyiz. Sonuç olarak, eteğin birçok kadın tarafından daha çok sevildiğini göz önünde bulundursak bile, pantolonun kullanım kolaylığı, ortama göre şık veya spor olarak kombin edilebilmesi, altına tercih edilen ayakkabı modelinin eteğe göre daha fazla olması, bir çok kadın tarafından pratik kıyafetler arasında yer alması nedeniyle pantolonun eteğe göre daha ön planda olduğunu görmekteyiz. Tercih kriterleri bulunduğunuz ortam, bulunduğunuz şehir şartları gibi etkenlere göre de çok fazla çeşitlilik göstermektedir.

Sizler de fikirlerinizi alt panelde yorum kısmından yazabilir. Üst oylama panelinden tercihinizi yapabilirsiniz.

Ayşenur Yavuz

 

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
https://www.yaoyabu.net/gozenek-sikilastirma-icin-gul-suyu-mu-tonik-mi/
Gözenek Sıkılaştırma İçin Gül Suyu mu Tonik mi?
https://www.yaoyabu.net/cilt-bakiminda-maske-mi-pieling-mi/
Cilt Bakımında Maske mi Pieling mi?
https://www.yaoyabu.net/sivilce-kremi-en-iyisi-imex-mi-aknilox-mu/
Sivilce Kremi En İyisi Imex mi Aknilox mu?
https://www.yaoyabu.net/bb-krem-mi-cc-krem-mi/
BB Krem mi? CC Krem mi?
https://www.yaoyabu.net/bb-krem-mi-fondoten-mi/
BB Krem mi, Fondöten mi?
https://www.yaoyabu.net/arko-mu-dove-mi/
Arko mu Dove mi?