309

Viessman mı Vaillant mı?

Viessman mı Vaillant mı?
Viessman
98 Tercih
Ortalama
Vaillant
65 Tercih
Ortalama

Kombi denildiğinde genelde iki marka öne çıkmaktadır. Bunlar Viessman ve Vaillant kombi markalarıdır. Bu iki marka arasında tercih yapmak kimi zaman çok zor olabiliyor. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında insanların kararı anlık olarak değişebiliyor.Tabi bu yorumlar tek bir kullanıcı tarafından geldiği için ürün ve markanın gerçek kalitesini anlatmak bazen gerçekçi olmuyor. Bu iki marka arasında tercih yapmanda önce kendi evinizin ihtiyacı olan kombi türünü belirlemenizde fayda var. Ardından markalardan size uygun olan kombiyi bularak ikisi arasından doğru tercihi yapmaya başlayabilirsiniz.

Yoğuşmalı Kombi Markası Tavsiyesi Viessman mı? Vaillant mı?

Kombi tercihi evin metre kare büyüklüğüne göre tercih edilmelidir. 80-90 metre kare evlerde 17 bin kcal/h, 90-150 metre kare evlerde 20 bin Kcal/h ve 150 metre karenin üzerindeki evlerde ise 24 bin ve üzerince güce sahip olan kombiler tercih edilmelidir. Bu tercihinizi yaparken 20 bin kcal/h olanı tercih etmenizde fayda var.  Ardından firmalarda bu derecede satılan kombileri karşılaştırmalısınız.

Birbirleri ile eş değer ürünün fiyat, kalite ve kullanım yönünden karşılaştırmalarını sizler için yapmaya çalışacağız. Bu sayede sizlerde Vaillant mı yoksa Viessman kombimi alacağınıza daha rahat karar verebilirsiniz. Bu karşılaştırmayı sizlerde internet üzerinden rahatça yapabilirsiniz.

Vaillant kombiler fiyat yönünden daha pahalıdır. Viessman bu konuda daha uygun fiyat seçenekleri sunmaktadır. Maddi yönden tercih edilmesi gereken ürün Viessman olarak karşınıza çıkacaktır.

Kullanım açısından yorumlar incelendiğine Vaillant daha çok tavsiye edilmektedir. Özellikle uzun vadede bu daha mantıklı bir tercih olarak gösteriliyor.

Sorun çıkarma konusunda Viessman fazla tavsiye edilmiyor. Çünkü yıl içerisinde birçok kez servisle yüz yüze gelmenize neden olabileceği söylenmektedir. Ancak Vaillant hakkında yazılarda kullanıcıların uzun süredir kullanmalarına rağmen sorunsuz bir çalışma sunduğu açıkça aktarılmaktadır. Bu karşılaştırmalara bakarak sizde kendi tercihinizi yapabilirsiniz.

Aşağıdaki panelde müşteri yorumları ve değerlendirmeleri yaparsak, herkes fikrini yazarsa faydalı bir konu olur.

selçuk siner
Evimde yaklaşık 18 senedir viessman kombi var 1 kere servis geldi oda yoğuşma kazanının havası azalldığı için.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
https://www.yaoyabu.net/araba-mi-motor-mu/
Araba mı Motor mu?
https://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-revit-mi/
Çizim Programı Autocad mi Revit mi?
https://www.yaoyabu.net/muhendislik-ve-mimarlik-icin-mac-mi-windows-pc-mu/
Mühendislik ve Mimarlık için Mac mı Windows (PC) mu?
https://www.yaoyabu.net/samsung-mu-iphone-mu/
Samsung mu, Iphone mu?
https://www.yaoyabu.net/bluetooth-kulaklik-mi-kablolu-kulaklik-mi/
Bluetooth Kulaklık mı, Kablolu Kulaklık mı?
https://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-solidworks-mu/
Çizim Programı Autocad mi Solidworks mü?