155

Alternatif Tıp mı Modern Tıp mı?

Alternatif Tıp mı Modern Tıp mı?
Alternatif Tıp
1 Tercih
İyi
Modern Tıp
1 Tercih
İyi

Merhaba arkadaşlar bugün sağlıkçı bir arkadaşla oturuyorduk konu nasıl geldiyse sağlığa ve alternatif tıbba geldi. Tabi arkadaş doktor olduğu için hemen Alternatif tıbba saldırmaya başladı. Bende bir dağ köyünde büyüdüğüm için hastane yüzü görmedim hiç yani hastalansam hemen annem bir şeyler kaynatır verirlerdi iyileşirdim. Doktor olan arkadaşıma göre ise bu riskli bir durum yanlış verilen bir bitki veya tedavi kalıcı sonuçlara neden olabiliyormuş o yüzden modern tıbba yönelmek gerekliymiş. Aslında oda bir bakıma haklı tıp yaşadığımız bugünde oldukça gelişmiş vaziyette ve hala ilerlemeye devam ediyor. Nadir hastalıklar dışında tedavisi olmayan veya teşhisi olmayan hastalık neredeyse kalmadı diyebiliriz.

Alternatif Tıp mı Modern Tıp mı?

Bana kalırsa bu noktada alternatif tıp daha fazla tercih edilmeli yani ağır hastalıklar için demiyorum bunu ama küçük bir öksürmede yada ateşte hastaneye gitmenin bir anlamı yok inanın arkadaşlar ben hastaneye adım attığım an daha beter oluyorum o yüzden elimden geldiğince hastaneye gitmemeye çalışıyorum. Örneğin bende bel ağrıları vardı bunun için bir doktor arkadaşla görüştüm MR, kan tahlili randevu falan derken ben acayip sıkıldım direk hacamat yaptırdım şuan bel ağrım o kadar azaldı ki ben bile şaşırdım. Yani demem o ki arkadaşlar her şey için hastaneye gitmeye gerek yok büyük sandığımız problemler için küçük tedaviler yeterli oluyor.

Peki, bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Alternatif tıp mı modern tıp mı?

Burak Erbaş
Modern Daha Teknolejik ve daha iyi imkanlar vardır.
Zehra Aydın
Merak ediyorum. Modern tıp dediğimiz doktorlar ne yapmış. Uzman doktordan tutun da, prof. dr a kakar.. Gidiyorsun doktora.. Dinliyor sırtını falan.. Neyin var? Tamam bu ilaçları eczaneden al kullan. Sonra? Bitince yine gel. Zaten bir film çektirme yada net bir teşhis yok. İlaç yaz gönder. Bu mudur insan sağlığına verilen önem. Her tarafta bol bol hastane açarak insanları hasta ettiniz. Halbu ki İbni Sina'lar ellerinde bu kadar medikal cihaz yok iken, insanları bitkisel doğal ilaçlarla tedavi ediyordu. İnsan sağlığını bozmadan. Şimdi ilaç içiyorsun karaciğerin, kanın bozuluyor. Bir taraftan sağlığını düzelttin zannediyorsun, diğer tarafta kalıcı hastalıklar başlıyor. Kimyasal ilaçlarla insan tedavi olmaz. Toprak ürünleri, hayvan ürünleri ile bitkiler insan insan tedavi olur. İnsanın beyni, kalbi, ciğerleri, böbrekleri kanı ve diğer organlarını saçma sapan ilaçlarla tedavi değil hasta edersiniz. Tahribat yaparsınız. Birçok ülkede kanserle mücadele noktasında kemoterapi uygulanmıyor. Yasaklanmış. Bizde hala kemoterapi uygulanıyor. Allahın şifa olarak verdiği vitamin deposu ürünler var. Mesela soğan. Bir antibiyotiktir. Bal, zencefil, zerdecal, sarımsak, çörek otu, zeytin, zeytinyağı, kırmızı reishi mantarı.. Bunların yerini hangi ilaç tutabilir. Tabi bitkileri de bozdular. Bitkilerde gıda özelliği kalmadı ki..
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
https://www.yaoyabu.net/hamburger-mi-lahmacun-mu/
Hamburger mi Lahmacun mu ?
https://www.yaoyabu.net/bal-mi-pekmez-mi/
Bal mı Pekmez mi?
https://www.yaoyabu.net/caykur-mu-lipton-mu/
Çaykur mu Lipton mu?
https://www.yaoyabu.net/maranki-mi-saracoglu-mu/
Maranki mi Saraçoğlu mu?
https://www.yaoyabu.net/icme-suyu-sirma-mi-erikli-mi/
İçme suyu Sırma mı Erikli mi?
https://www.yaoyabu.net/maden-suyu-kizilay-mi-beypazari-mi/
Maden suyu Kızılay mı Beypazarı mı?