185

Zayıflamak İçin Fitness mi Pilates mi?

Zayıflamak İçin Fitness mi Pilates mi?
Fitness
1 Tercih
Mükemmel
Pilates
0 Tercih
Henüz Oylanmamış

Bundan 2 yıl kadar önceki kilom yaklaşık 194’tü ve bu yıl 150’ye indim daha da inmek istiyorum. Yaptığım tek şey ise yeme düzenimi değiştirmek porsiyonları küçültmek oldu. Bunu bir adım ileriye taşımak istiyorum ve artık diğer insanlar gibi dolaşabilmek, yüzebilmek, eğlenebilmek, araba sürebilmek ne bileyim işte siz ne yapıyorsanız onu yapabilmek istiyorum. Bu kilolar ile bahsettiğim şeyleri yapabilmem ihtimal dahilinde bile değil o yüzden ciddi ciddi kilo vermeyi aklıma koydum. Psikolojik destek olarak bir tek ailemden destek aldım sağlık anlamında henüz doktora başvurmadım biraz daha kilo verip öyle başvuracağım. Çünkü bu kadar şişmanken doktorun yanına gitmek istemiyorum 30 kilo daha verdikten sonra ihtiyaç olursa uğrarım.

Zayıflamak için Fitness mı Pilates mi?

Birçok zayıflama videosu izledim ancak çoğu benim kadar aşırı kiloya sahip değildi bu yüzden onlar zayıflamak için değilde kaslarını sıkılaştırmak için pilates yapıyor benim onlar gibi bir şansım yok sanırım. Pilates yapabilmem için ilk olarak zayıflamam gerekiyor. Zayıflamak için de Fitnessa gitmeye karar verdim. Sağlıklı beslenerek düzenli spor yaparak zayıflayacağım daha sonra pilateste yapabilirim herhalde. Zaten azda olsa düzenli şekilde yürüyordum fitnesla bunları arttırırım ve farklı sporlarla bir yılda istediğim kiloya kavuşabilir diye tahmin ediyorum.

Zayıflama konusunda sizin tercihiniz ve tavsiyeniz nedir? Fitnessa başlayayım mı yoksa Pilateste bu konuda iyi mi ne yapmalıyım?

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/hamburger-mi-lahmacun-mu/
Hamburger mi Lahmacun mu ?
http://www.yaoyabu.net/bal-mi-pekmez-mi/
Bal mı Pekmez mi?
http://www.yaoyabu.net/caykur-mu-lipton-mu/
Çaykur mu Lipton mu?
http://www.yaoyabu.net/maranki-mi-saracoglu-mu/
Maranki mi Saraçoğlu mu?
http://www.yaoyabu.net/icme-suyu-sirma-mi-erikli-mi/
İçme suyu Sırma mı Erikli mi?
http://www.yaoyabu.net/maden-suyu-kizilay-mi-beypazari-mi/
Maden suyu Kızılay mı Beypazarı mı?