146

Bal mı Pekmez mi?

Bal mı Pekmez mi?
Bal
17 Tercih
İyi
Pekmez
8 Tercih
İyi

Tatlı şeyleri çok severim ancak bunun yan etkilerinin de olduğunu biliyorum ve aşırı tüketim de oldukça zararlı bununda farkındayım. Ama ne hikmetse kendimi tatlı yemekten alıkoyamıyorum. Yememek için zorlasam da olmuyor başım ağrıyor, sinirleniyorum. Buna bir çözüm bulmak istedim kendimce çünkü dışarıda satılan tatlı ürünleri sağlıksız olabiliyor ve neticede tahmin dahi edemediğimiz sonuçlara yol açabiliyor. Bu noktada kendime bir çok çözüm arayışına girdim ve neler yapabileceğimi düşünmeye başladım. Birçok ürün aldım tattım fakat çoğunda içinde ne olduğunu bilemediğim maddeler olduğunu gördüm ve vazgeçtim. Kara kara düşünürken aklıma direk pekmez ve bal geldi. İkisi de hem sağlıklı hemde faydalı ve lezzetli.

Bal mı Keçiboynuzu Pekmezi Mi?

Bal gerek sağlık açısından gerekse tat açısından belkide dünyanın en güzel yiyeceğidir. Şimdi günde 6-7 çorba kaşığı bal tüketiyorum bu hem tatlı ihtiyacımı karşılıyor hemde sağlıklı olduğu için hiçbir endişeye neden olmuyor aynı şey pekmez içinde geçerli. Her sabah pekmez ve diğer ürünleri karıştırarak değişik şeyler tüketiyorum ve bu çok ama çok güzel bir duygu. İşin en güzel tarafı da şu ki hem bal hemde pekmez köyümüzden tamamen organik şekilde geliyor evimize ve içine hiçbir katkı maddesi eklenmiyor tamamı ile saf halde tüketiyorum tadı da doğal olarak hazır bal ve pekmezden çok daha farklı kat be kat daha güzel.

Sizce hangisi daha güzel bal mı pekmez mi?

Bal ve keçiboynuzu pekmezi insan sağlığına inanılmaz derecede faydalı. Hangisi daha sağlıklı diye birçok soru geliyor. Önce ne için sorulduğuna bağlı. Öksürük için soruyorsanız bu iki gıdayı da alabilirsiniz. Benim tavsiyemi söylüyorum: Keçi boynuzu pekmezinden ziyade, kendisini suda kaynatıp için. Nasıl mı?

4-5 tane geçi boynuzunu bir cezve yada çaydanlığa koyun. 4-5 dakika kaynatın. Bırakın demlensin. Altını kapatın tabi 🙂 Sonra bu suyu için. Öksürük, astım, alarji gibi birçok konuda faydasını göreceksiniz. Tabii takviye olarak yine bal ve pekmezi de yiyebilirsiniz.

Öksürük için bir diğer tavsiyem de, bir yemek kaşığı zencefil suyu ile bir yemek kaşığı limonu karıştırıp için. Günde 3-5 kere yapın. Öksürükte ciddi şekilde azalma olduğunu farkedeceksiniz.

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/hamburger-mi-lahmacun-mu/
Hamburger mi Lahmacun mu ?
http://www.yaoyabu.net/caykur-mu-lipton-mu/
Çaykur mu Lipton mu?
http://www.yaoyabu.net/maranki-mi-saracoglu-mu/
Maranki mi Saraçoğlu mu?
http://www.yaoyabu.net/icme-suyu-sirma-mi-erikli-mi/
İçme suyu Sırma mı Erikli mi?
http://www.yaoyabu.net/maden-suyu-kizilay-mi-beypazari-mi/
Maden suyu Kızılay mı Beypazarı mı?
http://www.yaoyabu.net/zayiflamak-icin-fitness-mi-pilates-mi/
Zayıflamak İçin Fitness mi Pilates mi?