88

İPhone X mi, Note 8 mi?

İPhone X mi, Note 8 mi?
İPhone X
96 Tercih
Çok kötü
Note 8
315 Tercih
İyi

Apple ve Samsung son çıkarmış oldukları akıllı telefonları ile dünya teknoloji gündemine oturdular. Samsung ve Apple her alanda rakip sayılmasa da akıllı telefon noktasında birebir rakipler. Samsung cep telefonu, Laptop çamaşır makinesi bulaşık makinesi buzdolabı harddisk gibi bilgisayar parçaları da satmaktadır.  Fakat Apple daha sınırlı alanda teknolojik ürünleri üretiyor ve satıyor. Bunların başında laptop, tablet ve akıllı telefonlar geliyor. Tabii bu çıkarmış olduğu 3 teknoloji ürünü ile dünyanın en büyük teknoloji pazarına sahip markalardan biri haline geldi.

Apple İphone X vs Samsung Note 8

İki telefonun da en çok dikkat çeken konusu tabii ki tasarımı 2 markada bu son modelinde tasarımlarında değişiklik yaptı. Her iki markada sandviç dediğimiz görüntü özelliğini uyguladığını görmekteyiz. Samsung metal yerine alüminyum kullanırken Apple ise paslanmaz çelik kullanıyor. İki markanın cam kısımları çok fazla yer kaplıyor. Apple iPhone X modelinde kullanmış olduğu camın çok sağlam bir şekilde yapıldığını iddia ediyor. Samsung Note 8 1.5 metre derinlikte suda yarım saat durabilirken; aynı sürede iPhone X 1 metre derinlikte durmayı taahhüd ediyor. IPhone X modelinin kenar çerçeveleri neredeyse hiç yok. Note 8  iPhone X  modelinden daha büyük ve daha ağır. Bu ayrılık 40 gram kadar fark ediyor.Samsung modellerinde parmak izi özelliğine devam ederken, iPhone biz bu özelliği geride bıraktık diyerek yüz tanıma özelliğini çıkardı. Fakat bu özellikte ne kadar başarılı olur hep beraber göreceğiz. Telefonu kullanan arkadaşlar yorumlarını yazarsa güzel bir netice elde ederiz.

Her iki akıllı telefonun da kablosuz şarj edebilme özelliği var. Note 8 22 saat süre ile konuşma vaadediyor. İphone X için Apple ise 21 saat. Pil ve enerji tüketimi noktasında iki mobil cihazın da özellikleri hemen hemen aynı diyebiliriz.

Samsung’un telefonunun çözünürlük özelliği: 1440x2960p.. Apple İphone X ise 1125x2436p.Iki markada son çıkarttıkları akıllı telefonların arka kısımlarında çift kamera bulunduruyor. Her iki markanın da ön kısmında bulunan kameranın özelliği 8 megapiksel. Fakat hangisinin bu konuda daha başarılı fotoğraf ve video çekeceğini hep beraber göreceğiz. Apple’ın bu modelde kullandığı A11 ‘Bionic’ özellikli işlemcisi, bu zamana kadar çıkmış olan akıllı telefonların en iyi işlemcisi olarak nitelendiriliyor.

Genel olarak iki telefonun ortak noktaları ve farklı bu şekilde. Sizler de ilave etmek istediğiniz telefon özellikleri, iki markanın üstünlük farklarını yada olumsuz yanlarını aşağıdaki panelden yazabilirsiniz.

Orhan
Tabii ki iphone x diyorum. iPhone karizması ve kalitesi de hızlı da on basar. bu tartışmaları yapmaya bile gerek yok. iPhone kullandığım Samsung da kullandım. iPhone'da Samsung karşılaştırmak doğru bile değil. Apple akıllı telefonları gerçekten bir teknoloji harikası fiyatlar çok yüksek o ayrı onu kabul ediyorum. Parası olan düşünmesin.
Gülçin
Apple'ın iPhone x ile beraber piyasaya sürdügü akıllı saat bozuk çıkmış wifi sorunu varmış bildiğim kadarıyla. koca teknoloji devinin yaptığı hataya bakar mısın.
Mehmet
Yıllardan beri Samsung'un note kullananlardan biriyim. Halimden ve telefonumdan çok memnunum. bundan sonrası için de vazgeçeceğim zannetmiyorum. Apple kullanıcılarına sorarsan o kadar allayıp buluyorlar ki telefonlarını sanki altından telefon almışlar gibi. Yahu bunun yaptığı şeyler belli zaten. Apple'ın yapıp da Samsung'un yapamadığı bir şey mi var? Yok. neden bu kadar abartıyorsunuz? kapitalizmim oyunlarına gelmeyin bu kadar. bir telefon işinizi görüyorsa alın yeterli. hava yapmaya da gerek yok. Marka takıntısı çok gereksiz
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
https://www.yaoyabu.net/araba-mi-motor-mu/
Araba mı Motor mu?
https://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-revit-mi/
Çizim Programı Autocad mi Revit mi?
https://www.yaoyabu.net/muhendislik-ve-mimarlik-icin-mac-mi-windows-pc-mu/
Mühendislik ve Mimarlık için Mac mı Windows (PC) mu?
https://www.yaoyabu.net/samsung-mu-iphone-mu/
Samsung mu, Iphone mu?
https://www.yaoyabu.net/bluetooth-kulaklik-mi-kablolu-kulaklik-mi/
Bluetooth Kulaklık mı, Kablolu Kulaklık mı?
https://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-solidworks-mu/
Çizim Programı Autocad mi Solidworks mü?