116

Bisiklet sürmek mi? Koşmak mı?

Bisiklet sürmek mi? Koşmak mı?
Tempolu Koşu
5 Tercih
İyi
Bisiklet Sürmek
11 Tercih
İyi

Spor yapmak oldukça zevklidir ve düzenli şekilde yapıldığında sağlıklı bir hayat imkanı sunmaktadır ancak bu iş zorunlu olunca yani doktor tavsiyesi devreye girince bu iş zorlaşabiliyor hatta istemsizce yapılıyor. Konumuza geri dönelim Spo yaparken koşmak mı faydalıdır yoksa bisiklet sürmek mi?

Fitness merkezlerinde çalışmak hem boğucu hemde sıkıcı olabiliyor o yüzden koşu parklarında koşmak veya bisiklet parkurlarında bisiklet sürmek daha zevklidir. Belediyelerde bu konuda güzel çalışmalar yapmaktadır. Spor yapanlar için parkurlar yapmaktadır.

Koşmak tüm sporların ana hareketidir diyebilir ancak oldukça yorucudur. Uzun süre sadece koşmak gerek vücut açısından gerekse ruhi anlamda yıpratıcı olabilmektedir. Özellikle fazla kilosu olanların sürekli koşmalarındaki asıl amaç yoruldukça kilo kaybı olduğunu düşünmelerini sağlamasıdır. Yoruldukça fazla yağların yakıldığını düşünürler ancak bu doğru bir düşünce değildir ve bu durumda aşırı ısrarın sonucu ciddi rahatsızlıklar olabiliyor. Ayrıca uzun süre yapılan koşu sonucunda bireyler spordan sıkılmaya başlıyor nacak şunu unutmamak gerekir sporda koşu olmazsa olmazdır.

Bisiklet sürmek ise daha eğlencelidir. Herkes koşmayı sevmez ama herkes bisiklet sürmeyi sever diyebiliriz. Çoğu kişiye göre bisiklet sürmek vücudun sadece alt bölgelerini çalıştırır ancak bu yanlış bir bilgidir. Bisiklet sürmek tıpkı yüzme gibi tüm vücudu çalıştırır. Hacim kaybı olmadan sıkılaşmak isteyenler için vazgeçilmez bir spordur. Yağların erimesi, kalça ve bacak sıkılaşması için birebirdir.

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
https://www.yaoyabu.net/futbol-mu-basketbol-mu/
Futbol mu Basketbol mu
https://www.yaoyabu.net/futbol-oynamak-mi-pes-oynamak-mi/
Futbol oynamak mı ? Pes oynamak mı?
https://www.yaoyabu.net/basketbol-mu-futbol-mu-seversin/
Basketbol mu Futbol mu? (Hangisini Seversin)
https://www.yaoyabu.net/paten-mi-scooter-mi/
Paten mi Scooter mı?
https://www.yaoyabu.net/muay-thai-mi-boks-mu/
Muay Thai mı Boks mu?
https://www.yaoyabu.net/kick-boks-mu-vucut-gelistirme-mi/
Kick Boks mu Vücut Geliştirme mi?