406

Samsung mu, Iphone mu?

Samsung mu, Iphone mu?
0
22 Tercih
İyi
0
16 Tercih
İyi

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, akıllı telefonlar hayatımızın büyük bir kısmını kaplamaktadır. Telefonun modelleri arasında en popüler olanları İphone ve Samsung olarak karşımıza çıkmakta. Genellikle ikisinin de kullanıcının fazla olduğunu görmekteyiz.  Telefon satın almak bireylerin büyük bir çoğunluğunun kafasında telefonda Samsung mu İphone mu daha iyi sorusu oluşmaktadır. Sizlere bu yazımızda bu sorunun cevabını vermek istiyoruz.

TELEFONDA SAMSUNG MU İPHONE MU?

Son dönemlerde özellikle genç kesimin tercihi genellikle İphone telefondan yana olmakta, Samsung telefonları iş adamlarının tercih ettiği telefon standartlarına daha uygun. İphone ürünleri işletim sistemi ve tasarım olarak daha ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Samsung ise elektronik bileşen, depolama birimi, batarya ve hatta iş makinesi bile üreten bir firma olarak tanımlayabiliriz. Samgung genellikle çıkardığı ürün çeşitliliği nedeniyle birçok modeli bulunmakta fakat İphone,  Samsung a göre daha az modele sahip. Samsung telefon darbelere karşı dayanıklılık açısından İphone‘a göre çok daha ileride. İphone arka kamerasının camının kırılmaz cam olduğunu iddaa ettiği halde, telefon kılıfsız kullanıldığı takdirde birçok kullanıcı tarafından kırıldığı şikâyetini almıştır. Eğer günlük hayatınızda telefonu kılıfla kullanmayı sevmiyorsanız ve sıklıkla yere düşünüyorsanız kesinlikle tercihinizi samsung telefondan yana kullanmalısınız. İki telefon markasının da kendine özel pratik bir ara yüzü olsa bile, iphone ara yüzünün daha az ekrana sahip olması, kategori sisteminin gelişmişliği ve kısa yollarının daha başarılı olması nedeniyle daha pratik olduğunu görmekteyiz. İphone telefonu ön planda tutan bir diğer özellik ise Siri ismindeki yapay zekâya sahip olmasıdır. Samsung da son yıllarda kendini bu konuda geliştirse bile İphone kadar başarılı olduğu söylenemez. Samsung kullanıcılarına ürün çeşitliliği sunarken aslında farklı kullanım alanlarına da olanak sağlamıştır. Kalemle tasarım yapma özelliği bulunan Note serisi ile tasarımcı olan kitleye hitap etmiştir. Sadece tasarımcı diye kısıtlamak doğru olmaz tabi ki hobi olarak ta kullanılabilir. Her iki markanın müşterileri de genel anlamda memnun oldukları için genellikle ikinci bir telefon alışverişlerinde aynı marka üzerinden devam ettiğini görmekteyiz. Farklı bir telefon markası kullanan kullanıcılar için ise yeni telefon alırken Samsung ve İphone konusunda karar vermeleri oldukça zor olmaktadır.

Her iki telefon markasının da gerçekten kaliteli olduğunu belirterek bir sonuca varmamız gerekirse, Samsung telefon, kullanıcılarına farklı alanlarda imkân sağlayıp, kaliteli ve dayanıklı telefonlar üretmektedir. İphone ise tasarım olarak gerçekten çok daha ön planda olup, işletim sisteminin bu kadar üst düzey olması ve kamerasının özellikle son çıkan modellerinde, fotoğraf makinelerinden bile daha yüksek çözünürlüklere sahip olması nedeniyle Samsung a göre daha çok tercih edilebilir bir telefon olduğunu belirtmek istiyoruz.

Siz de kendi fikirlerinizi alt panelden yazabilir ve oylama kısmından değerlendirme yapabilirsiniz.

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/araba-mi-motor-mu/
Araba mı Motor mu?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-revit-mi/
Çizim Programı Autocad mi Revit mi?
http://www.yaoyabu.net/muhendislik-ve-mimarlik-icin-mac-mi-windows-pc-mu/
Mühendislik ve Mimarlık için Mac mı Windows (PC) mu?
http://www.yaoyabu.net/bluetooth-kulaklik-mi-kablolu-kulaklik-mi/
Bluetooth Kulaklık mı, Kablolu Kulaklık mı?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-solidworks-mu/
Çizim Programı Autocad mi Solidworks mü?
http://www.yaoyabu.net/yamaha-x-max-250-mi-honda-pcx-150-mi/
Yamaha X-MAX 250 mi? Honda PCX 150 mi?