141

Windows mu Mac mi?

Windows mu Mac mi?
Windows
0 Tercih
Henüz Oylanmamış
Mac
0 Tercih
Henüz Oylanmamış

Windows her ne kadar günümüzde en çok kullanılan işletim sistemi olsa da Mac işletim sistemini kullanan bireylerin sayısı da azımsanmayacak kadar çok.

Bilgisayar kullanıcısı yeni bir bilgisayar alacağı zaman bütçesine göre kararsız kalmaktadır. Windows mu almalıyım yoksa Mac mi? bu çelişki genel olarak bütçeye bağlıdır çünkü Mac fiyatları Windows’a göre oldukça yüksektir. Ama şöyle bir detay verelim Mac bilgisayarlarında oyun oynamanız çok zordur ve her oyunu da oynayamazsınız ama Windows öyle değil oynayabildiğin kadar farklı çeşit oyun oyna bana mısın demeden götürür seni. Mac’lar ise daha çok şirket ve iş için kullanılır. O yüzden bilgisayar alacağınız zaman şu soruyu kendinize sormalısınız. Alacağım bilgisayarda oyun oynayacak mıyım?

Windows’un avantajları nelerdir?

Windows açık kaynaklı bir işletim sistemidir bu yüzden sınırsız bir özgürlük sunmaktadır. Nasıl bir özgürlük diye soranlarınız vardır muhakkak her alanda özgürlük sunuyor, oyun açısından, ayarlar açısından, farklı işletim sistemi açısından, yazılım açısından kısaca hemen hemen her şeyde bunu sunuyor. Ayrıca şöyle bir gerçekte vardır Windows göze çok daha iyi geliyor. Gerek tasarımı gerekse daha canlı oluşu bir artıdır.

Mac’in avantajları nelerdir?

Eğer bir grafikerseniz o halde Mac sizin için en iyi seçim olacaktır. onun dışında sıradan ev kullanımları için pek tavsiye etmem. Mac kelimenin tam anlamıyla iş bilgisayarıdır.

Peki, siz olsanız hangisini tercih edersiniz? Windows mu, Mac mi? 

Selahattin
Bana sorarsanız her şeyden önce hız önemli. Windows ne kadar üstün olursa olsun, Mac'in performansı daha yüksek. Çünkü daha az işlemci ve ram harcıyor. Tabii bir de nerede kullanacağınıza bağlı. Bana Mac fazlası ile yetiyor. Windows'a işletim sistemi için gereksiz bence.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/araba-mi-motor-mu/
Araba mı Motor mu?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-revit-mi/
Çizim Programı Autocad mi Revit mi?
http://www.yaoyabu.net/muhendislik-ve-mimarlik-icin-mac-mi-windows-pc-mu/
Mühendislik ve Mimarlık için Mac mı Windows (PC) mu?
http://www.yaoyabu.net/samsung-mu-iphone-mu/
Samsung mu, Iphone mu?
http://www.yaoyabu.net/bluetooth-kulaklik-mi-kablolu-kulaklik-mi/
Bluetooth Kulaklık mı, Kablolu Kulaklık mı?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-solidworks-mu/
Çizim Programı Autocad mi Solidworks mü?