66

Derin Dondurucu Uğur mu, Bosch mu?

Derin Dondurucu Uğur mu, Bosch mu?
Uğur
31 Tercih
Ortalama
Bosh
53 Tercih
Ortalama

Derin dondurucu alacaklar için bir konu açalım. Bu iki markadan hangisini seçerdiniz? Hem puan sistemi ve hem de oylama ile buradan en mantıklı tercihi tespit edelim. Öncelikle Türkiye’de derin dondurucu satan onlarca firma olduğunu söylemek lazım. Bosch, Uğur, Arçelik, Beko, Siemens, Samsung.. Bu derin dondurucu markaları en başta geliyor. Genel olarak derin dondurucu seçilirken şu 3 konu baz alınıyor:

  1. Fiyatı
  2. Enerji tüketimi
  3. Ebatları ve kullanım kolaylığı

Yani biz eğer bir tercih yapacaksak, Uğur derin dondurucu mu? Bosh derin dondurucu mu? gibi marka karşılaştırması yapacaksak bu 3 önemli maddeyi göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Aksi durumda yanlış tercih yaparız. Örneğin Uğur derin dondurucunun fiyatı düşüktür ama enerji tüketimi fazla olan bir modeldir. Bosch marka diğer bir modelin fiyatı yüksektir ama elektrik tüketimi azdır. Uğur markasını alan kişi kar ettiğini düşünür. Evet belki 100-150 TL o an için karı olabilir. Ama her fatura 20 TL fark ederse, yılda 240 TL fark olur. Tabii 5-10 sene sonra zarar daha da artar. Burada örnek verdik tabii. Her markanın modeli ve özellikleri farklıdır.

Bununla beraber şuna da dikkat etmeliyiz. Eğer derin dondurucu sıcak  bir ortamda ise, bu derin dondurucunun fazla enerji tüketmesine sebep olur. Bundan dolayı derin dondurucu olabildiğince serin bir odada olmalıdır.

Bir de, buzlanma yapmayan derin dondurucu modelleri bulunuyor. Bu da iyi bir özellik.

Tabii kullanım şekilleri de var. Üstten kapaklı, yandan kapaklı, çekmeceli gibi bölmeleri olan derin dondurucu modelleri de bulunuyor. En iyi derin dondurucu hangisi?

Uğur derin dondurucu mu, Bosch Derin dondurucu mu? 2020

Evet şimdi gelelim sorumuza. İki derin dondurucu markası. Uğur ve Bosh.. İkisi de 2017 model olsun. Ve ikisi de A++ olsun. İkisi de 150 litre.. Yani demek istediğimiz iki markanın da özellikleri aynı olmak şartı ile hangi tercihi yapmalıyız. Burada kullanıcılar yorum yaparsa şayet en isabetli sonucu çıkarırız.

Tabii diğer markalar da var. Siemens, Samsung, Arçelik, Beko derin dondurucular da var. Fakat oylama sadece Bosh ve Uğur üzerinden. Diğer markaları sadece yorumlar üzerinden değerlendirebilirsiniz.

Benim kendi fikrim tabii ki Bosch Derin Donducu‘dur.

Ayten
Benim Uğur Derin Dondurucu vardı ama eski model. yeni elektrik enerjisi olan modellerden değil. çok belli direkt harcadığını düşünüyordum ondan dolayı satıp Arçelik aldım Ne kadar elektrik faturası fark edecek bilmiyorum
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/araba-mi-motor-mu/
Araba mı Motor mu?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-revit-mi/
Çizim Programı Autocad mi Revit mi?
http://www.yaoyabu.net/muhendislik-ve-mimarlik-icin-mac-mi-windows-pc-mu/
Mühendislik ve Mimarlık için Mac mı Windows (PC) mu?
http://www.yaoyabu.net/samsung-mu-iphone-mu/
Samsung mu, Iphone mu?
http://www.yaoyabu.net/bluetooth-kulaklik-mi-kablolu-kulaklik-mi/
Bluetooth Kulaklık mı, Kablolu Kulaklık mı?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-solidworks-mu/
Çizim Programı Autocad mi Solidworks mü?