201

Sahibinden mi Letgo mu?

Sahibinden mi Letgo mu?
Sahibinden
28 Tercih
İyi
Letgo
25 Tercih
Kötü

İnternetten çok alışveriş yapan biriyim. Özellikle ikinci el noktasında tamamen sanal alışveriş yapıyorum. İnternette araştırıp ürün alıyorum. Az kullanılmış, garantisi devam temiz 2. el birçok ürün var. Bunları bulup değerlendiriyorum ve sıfır fiyatının yarı fiyatına ürün alıyorum. Kullandığım araba, motor, PC, cep telefonum ve en son aldığım laptop da bu kapsama giriyor. Sıfırı ile 2. eli arasında iki kat fiyat farkı varsa şayet neden sıfır ürün alayım ki?

Mesela en son aldığım laptopun fiyatı 1600 TL ilandaydı. Sıfırı 2700 TL olarak Teknosa, Bimex, Media Mark gibi teknoloji ürünleri satan firmalarda satılıyordu. Ben internette 1600 TL’ye buldum. Gayet temiz görünüyordu. Az kullanılmış ve garantisi vardı. Gittim dizüstü bilgisayarı inceledim. Ne bir çizik ne de bir darbe belirtisi vardı. Telefonda anlaşmıştık 1400 TL’ye verirsen alırım demiştim. Sorunsuz şekilde aldım ve bir yıldır kullanıyorum.

Yine internetten 2. el olarak aldığımı Sony fotoğraf makinemden de memnunum. Hatta bir keresinde sensöre toz kaçtı. Garanti kapsamında ücretsiz temizlediler. 2. El aldığım cep telefonu arıza yapmıştı. Garanti kapsamında tamir ettiler. Buna benzer örnekleri çoğaltabiliriz.

Eğer 2. el ürün alırken doğru araştırma yaparsanız, temiz, sorunsuz ve garantili sıfırdan farkı olmayan ürünleri sıfır fiyatının neredeyse yarı fiyatına satın alabilirsiniz.

Şimdi konumuza gelelim.

Letgo mu Sahibinden mi?

İnternet alışverişi deyince aklımıza ilk önce Sahibinden geliyor. Gittigidiyor, n11, hepsi burada, cimri gibi siteler de popüler. Fakat hiç biri Sahibinden kadar kapsamlı değil. Ve 2. el ürünler noktasında Gittigidiyor dışındaki diğer sitelerden faydalanamazsınız. Ama gittigidiyor da 2. elde çok aktif değil. Yani bu listeden sadece Sahibinden sitesinden faydalana biliyoruz. Gerçekten sahibinden araç, arsa, konut, elektronik cihaz, beyaz eşya, telefon gibi bir çok konuda çok kapsamlı site. Fakat son zamanlarda Letgo oldukça hızlı çıkış yaptı. Özellikle mobil ilan verme noktasına çok başarılı. Hızlı ve kolay ilan veriyorsunuz. Son yıllarda verdiği reklamlarla oldukça popüler de oldu. Ama sanki Sahibinden ile yarışamayacak. Neden diyeceksiniz. Geçenlerde bir ilan verdim. O kadar mesaj atan var ki.. Dedim çok mu ucuza verdim acaba. Bu mesajlar falan fos çıktı. Bu ürün hala satılık mı? deyip duruyorlar. Evet satılık diyorum. Konu kapanıyor. Tabii burda bir ilandan tesbit yapmak yanlış olur. Letgo’yu aktif kullanan var mı?

Sahibinden’e ne ilan verdiysem er yada geç satılıyor. Ama Letgo sadece vakit alıyor gibi geldi bana. Sizce letgo nasıl?

İlan verecek olsanız Sahibinden mi Letgo mu tercih edersiniz. Yada 2. el bir ürün alacağınız zaman hangi siteye bakıyorsunuz.

 

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/kabuklu-yem-mi-kabuksuz-yem-mi/
Kabuklu Yem mi? Kabuksuz Yem mi?
http://www.yaoyabu.net/merinos-hali-mi-saray-hali-mi/
Merinos Halı Mı Saray Halı Mı?
http://www.yaoyabu.net/kia-k2500-mu-hyundai-h100-mu/
KİA K2500 mü, Hyundai H100 mü?
http://www.yaoyabu.net/pepsi-mi-coca-cola-mi/
Pepsi mi Coca Cola mı?
http://www.yaoyabu.net/max-factor-mu-maybelline-mi/
Max Factor mü Maybelline mi?
http://www.yaoyabu.net/markafoni-mi-trendyol-mu/
Markafoni mi Trendyol mu?