98

Rowenta mı Philips mi?

Rowenta mı Philips mi?
Rowenta
130 Tercih
Ortalama
Philips
130 Tercih
Ortalama

Elektrik süpürgesi 2018 modelleri için hangi markayı tercih etmeliyiz? Almışken sağlam ve kullanışlı bir süpürge alayım. Başım ağrımasın istiyorum. Türkiye’de satışa çıkan ve servisi olan çeşitli markalar var. Vestel, Arçelik, Dyson, Philips, Rowenta, Sinbo, Fakir, Arzum gibi birçok marka elektrik süpürgesi deyince akla geliyor. Ama ben bu konu iki markadan birini tercih etmek istiyorum. Biraz araştırdığımda iki markanın elektrik süpürgesinin teknik özellikleri çok yakın. Ufak tefek teknik detaylar, farklı özellikler var ama dikkate değecek değil. Ama herşey teknik değil. Önemli olan kullanım kolaylığı.

Torbasız Elektrikli Süpürge Philips Marathon 9924 mü, Rowenta 8366 mı? 2019

İki markanın en popüler ürünlerinden iki süpürgeyi kıyasladığımızda ilk dikkat çeken konu fiyat. Rowenta 900 TL’ye yakın rakamlarda seyrediyor. Philips ise 300 TL daha yüksek fiyata sahip. Üstelik çekim gücü bakımından da Rowenta üstün. Sanırım Philips marka farkını gösteriyor burada.

Rowenta’nun motor gücü 750. Philips motor gücü 650. Yani Rowenta daha güçlü bir elektrikli süpürge. Ama tabii teknik özelliklerle bitmiyor iş. Bununla beraber Philips çok daha bilinirliği yüksek bir marka. Ama bazen de sırf marka diye bir çanta parayı yatırmak istemiyorum. Kablo uzunluklarına baktığımızda Rowenta 8.4, Philips kablo uzunluğu 8 metre. Neredeyse yarım metre Rowento daha uzun. Yarım metre kablo birşey değilmiş gibi görünse de bazen çok işe yarıyor. Gelelim ses seviyesine. Benim için en önemli  şey tabii ses seviyesi. Bilirsiniz elektrikli süpürgeler kafa şişiriyor. Ses seviyesinde Philips 75, Rowenta 68. Bu konuda da Rowenta daha iyi gibi.

Uzmanlar torbalı yada torbasız olmasına çok takılmayın diyor. Her ikisinde de sistem aynıymış. Çekim gücüne dikkat edin diyorlar. Aslında en sağlıklısı sulu elektrik süpürgeleri. Alarji olanlar için de bu tür makineleri tavsiye ediyorlar. Bazı mağazalar iki ürünü karşılaştırmak için kullanma ve deneme şansı veriyor. Mağazada test edebiliyorsunuz. Bu şekilde yapan oldu mu?

Evet arkadaşlar yukarıda da söylediğim gibi teknik özellikler bakımından Rowenta daha üstün görünüyor. Ama kullanım açısından hiçbir fikrim yok. İki süpürgeyi de hiç kullanmadım. Rowenta fiyat açısından Philipse göre oldukça uygun. Eğer iki üründe aynı performansa sahipse Rowenta’yı tercih edeceğim.

Esma
Rowenta son yıllarda güzel ürünler çıkarmaya başladı. Elektrik süpürgesini bilmem ama epilasyon aleti aldık çok memnunuz. gayet kaliteli yani. Rowenta kullanan arkadaşlar gayet memnun onu söyleyeyim. elektronik cihazlarda beyaz eşya ufak ev aletlerinde falan Fiyatına göre performansı iyi.Marka takıntısı yapmayın bence.
Nurdan Akif
Philips kullanan birisi olarak kesinlikle philips mararaton diyorum ve ustune de baska marka tanımam.Bir süpürgenin önemli olan itiş gücü degıl çekiş gücüdür. Philips ortalama 350-450 watt. 5. kademede yerinden oynatamıyosun halıyı oyle bir tutup cekiyor ki.Torbasız olması da hem maddi hem manevi cok iyi bence .Çünkü torbalılar hemen doluyor ve bır başka sebebi ise alerjısı olanlar icin ideall bir seçim. Sulu olan süpürgeleri de alerjısi olanlar tercih ediyor fakat temizligi ve uğraşması gerçekten zor. Şimdi rowenta silence force mi philips mi? Benim cevabım belli. Philisp elektrikli süpürge diyorum tabii ki :)
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/araba-mi-motor-mu/
Araba mı Motor mu?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-revit-mi/
Çizim Programı Autocad mi Revit mi?
http://www.yaoyabu.net/muhendislik-ve-mimarlik-icin-mac-mi-windows-pc-mu/
Mühendislik ve Mimarlık için Mac mı Windows (PC) mu?
http://www.yaoyabu.net/samsung-mu-iphone-mu/
Samsung mu, Iphone mu?
http://www.yaoyabu.net/bluetooth-kulaklik-mi-kablolu-kulaklik-mi/
Bluetooth Kulaklık mı, Kablolu Kulaklık mı?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-solidworks-mu/
Çizim Programı Autocad mi Solidworks mü?