389

Merinos Halı Mı Saray Halı Mı?

Merinos Halı Mı Saray Halı Mı?
Merinos
7 Tercih
Kötü
Saray
9 Tercih
İyi

Yenı evlenecekler ve evdekı halılarını yenilemek isteyenler için bu makalemizi hazırladık. Özelikle kış aylarında ve evimizin dekerasyonunda büyük rol oynayan halıların seçimi gerçekten zor. Bir halı aldığımızda hepimiz şunları istiyoruz uzun ömürlü olsun kolay temizlenebilsin leke tutmasın yumaşak olsun  deseni güzel olsun eşyalarıma uysun vb. Bunların hepsi halı seçiminde biz bayanların aklından geçen şeyler. Bizde bunun üzerine bize gelen sorulardan Merinos Halı Mı Saray Halı Mı konusunu seçtik ve bakalım hangısini tercih edeceksiniz.

Merinos mu Saray mı? 2020

Aslında her iki markada halıcılık sektörunde tanınmış firmalardır. Her ikiside kalite açısından nerdeyse aynı oranda eşdeğerler bence burda önemli olan halının markası değil halının dokuma sıklığı ve akralik olması. Halı seçimi yaparken el dokumasımı yoksa makina halısı olması ve ne tarz iplik kullanılmış olması önemlidir. Yanı polyestermi yoksa yün mü kullanılmış bunların hepsi önemli faktörler her firmanın farklı kalitede üretilmiş halı çeşitleri var tabiki. Bu arada unutmadan şunuda ekliyeyim bu ara çok moda olan markaların poplip halılarıda var. Polip halı ise malzemesinde naylon kulanılmış arta kalan malzemlerden olusturulan halılar. Bu halılar maliyeti ucuz desen çeşitliliği fazla olan halılar. ben bu halıları tavsiye etmiyorum. Ucuz oluşları bize cazip gelebilir tabi birde kolayda temizleniyo olmaları başka bir cazip nokta olsada kısa ömürlü oluşları ve çabuk renk kaybına uğruyo olumalarıda aklımıza her 3 senede bir halımı değiştiriceksiniz sorusuna evet yanıtını vermekte.

Eğer halı alacaksanız size tavsiyem yapısı ile yün görünümü olan ve size yün  hissi verebilen bir elyaf çeşidi olan akrilik halıları tavsiye ederim. Her iki markanın da akrilik halısı bulunmakta. Yapısı akrilik olan hlaılar  küflenmeye karşı dayanıklıdır ve güneş ışığı direnci yüksektir. Tüm bilinenlerin aksine akriliğin leke tutmazlık ve diğer elyaf çeşitlerine göre temizlenişi biraz daha meşakat istese de..  Aldığınız halının renk konusunda polipropilenden daha dayanıklı olduğunu ve uzun soluklu kullanımı olduğunu bilmelisiniz.

Ben Merinos halıyı tavsiye ederim eğer bu özelliklere dikkat edip her iki markada aynı kalitedeki halı çeşitlerine bakarsak Merinos halılar Saray halılarına göre daha ucuzlar.

 

 

 

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/kabuklu-yem-mi-kabuksuz-yem-mi/
Kabuklu Yem mi? Kabuksuz Yem mi?
http://www.yaoyabu.net/kia-k2500-mu-hyundai-h100-mu/
KİA K2500 mü, Hyundai H100 mü?
http://www.yaoyabu.net/pepsi-mi-coca-cola-mi/
Pepsi mi Coca Cola mı?
http://www.yaoyabu.net/max-factor-mu-maybelline-mi/
Max Factor mü Maybelline mi?
http://www.yaoyabu.net/markafoni-mi-trendyol-mu/
Markafoni mi Trendyol mu?
http://www.yaoyabu.net/arabam-com-mu-sahibinden-com-mu/
Arabam.com mu, Sahibinden.com mu?