95

Laptop Asus mu Lenevo mu?

Laptop Asus mu Lenevo mu?
Asus
50 Tercih
İyi
Lenovo
67 Tercih
İyi

Dizüstü bilgisayar Lenevo mu? Asus mu? 2018

İyi bir laptop almak istiyorum. kasmayan ısınma sorunu olmayan grafik açısından kuvvetli görsel programlar kullanabileceğim. Aynı zamanda yeri geldiği zaman oyunda oynamak istiyorum. aslında çok oyun oynayan birisi değilim. Fakat bazen arkadaşlarla oyun oynayabiliyoruz ya da internette tanıtımını gördüğümü güzel bir oyun oluyor ister istemez oynamak istiyor insan. Fakat bir bakıyorsun ki işlemcin ya da ekran kartın yetersiz kalmış. Gerçekten sinir bozucu bir şey oluyor. Onun için almışken şu laptopu sağlam bir şey alayım da yarın bugün kaldırmadı, ısındı, takıldı, dondu gibi sorunlarla karşılaşmak istemiyorum. Alacağım laptop 1. el mi ikinci el mi alma noktasında tam karar vermiş değilim. Sıfır laptop fiyatları çok pahalı. Lenovo da alsam Asus da alsam ikisinin de fiyatı sıfır olarak pahalı. Onun için ikinci el temiz garantisi bitmemiş güzel bir laptop alayım diyorum. Ekran kartı 2 GB civarında harddisk 1 TBnin altında olmamak şartıyla işlemcisi de i5 ya da i7 son nesil olacak. Böyle bir laptopun sıfırı çok pahalı olur değil mi? Onun için ikinci el alacağım.

Lenova Laptop mu daha iyi, Asus Laptop mu?

Tabii burada benim kafama takılan bir şey Asus mu yoksa Lenovo mu alayım. Önceden hep asusu çok iyi bir marka olarak biliyorduk. Asus bilgisayar denince ilk akla gelen markalardan biri. Fakat son zamanlarda özellikle laptop piyasasında çok fazla  gündeme gelmiyor. Yani dizüstü laptop deyince Dell ve Lenevo ismini çok daha duyuyorum. hele Toshiba gibi büyük bir marka adeta bu sektörden gitti gibi bir şey. Halbuki önceleri Toshiba laptop delince ya da Casper laptop deyince aklımıza büyük ve kaliteli markalar gelirdi. Her neyse ben kararımı verdim ve Lenovo ya da Asus laptop markalarından biri alacağım. Leptopta donma, ısınma, yavaşlama gibi sorunlar istemiyorum. Alacağım dizüstü bilgisayar için fiyat noktasında belli bir bütçem var. 1000 TL ile 2500 TL arasında bir makine olabilir. Windosws 10, photoshop, grafik programlarını kasmadan kaldırabilecek bir leptop almalıyım. Evet değerli dostlar siz ne dersiniz Asus mu Alayım Lenovo mı alayım.

lenovo
Bende lenovo diyenlerdenim.Hiç bir problem çıkarmıyor.Sanki kullanırken notebook elimin altından kayıyor:)
Akif
PC bilgisayarı bilmem ama ben laptop tavsiyesi olarak kesinlikle Asus diyorum. Masaüstü bilgisayarda da hep Asus tercih ettim. PC tavsiyesi konusunda ısrarcı değilim. Ama dizüstü tavsiyesi olarak kesinlikle Asus.
Oğuz
Ben de lenovo diyenlerdenim. Lenevo dizüstü deyince ilk akla gelen markalardan biri. Hem performans ve hem de fiyat bakımından iyi. İşlemci, ram, ekran kartı gibi özellikler elbette bir laptopun hızını ve performansını belirler. Buna itiraz etmiyoruz. Fakat markanın kullandığı elektronik aksamlar da önemli. Kaliteli parçalar kullanması önemli. Tabii bir de teknik servis ve geri dönüş hizmetleri de çok önemli. Laptop arıza yaptığı zaman ne yapacaksın? Herhangi bir tamirciye bu laptopun işlemcisi bozuldu diyeceksin. İ5 4. nesil işlemci intel marka yada AMD nin bir başka işlemcisi varsayalım. Bilgisayar tamircisi bu işlemci tamir görmez. Yenisi al derse bir yeni laptop fiyatı kadar para ödersiniz. Bu da yaklaşık 700 TL civarında tutar. Ama laptopun garantisi varsa ve kullanıcı hatası yoksa 700-800 TL ödemeden bu işten masrafsız kurtulursunuz.
Ahsen şen
Arkadaşlar dokunmatik ekran laptop alacaksanız, Asus'un dokunmatik ekranından hiç memnun olan yok. Yeni çıkardığı modelleri bilmiyorum. İşlemci, ram, hız vs birşey diyemem. Belki performans olarak iyidir. Ama dokunmatik ekran konusunda kesinlikle Lenovo Yonga alın derim. Lenovo Yonga'nın hem hız performansı ve hem de dokunmatik ekranı oldukça başarılı.
Selma Taş
Yıllarca Toshiba kullanan biri olarak arızalanan laptopumu ikinci el bir bilgisayar yaz attım 50 TL verdiler bozuk laptoba. Sonra Lenovo aldım 2 cigabayt ekran kartı var i 5 işlemci gayet de hızlı. Ben pek oynayamam olan bazı grafik programları kullanıyorum. Ben de almışken bir kere alayım dedim sıfır pahalı olduğu için ikinci el temiz aldım garantisi de vardı bence 0 almaya gerek yok.
zeno
kardeş bende senle aynı durumdayım saayılır diyer yorumları bekliyorum
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/araba-mi-motor-mu/
Araba mı Motor mu?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-revit-mi/
Çizim Programı Autocad mi Revit mi?
http://www.yaoyabu.net/muhendislik-ve-mimarlik-icin-mac-mi-windows-pc-mu/
Mühendislik ve Mimarlık için Mac mı Windows (PC) mu?
http://www.yaoyabu.net/samsung-mu-iphone-mu/
Samsung mu, Iphone mu?
http://www.yaoyabu.net/bluetooth-kulaklik-mi-kablolu-kulaklik-mi/
Bluetooth Kulaklık mı, Kablolu Kulaklık mı?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-solidworks-mu/
Çizim Programı Autocad mi Solidworks mü?