96

Kombi Bosh mu, Demirdöküm mü?

Kombi Bosh mu, Demirdöküm mü?
Bosh
82 Tercih
Ortalama
Demirdöküm
60 Tercih
Ortalama

Kombi deyince akla gelen markalar, Bosh, Demirdöküm, ECA, Beko, Ferroli, Vailant, Arçelik, Alarko, Baykan. Türkiye’de en çok tercih edilen kombi markaları bunlar olsa da bana sorarsanız iki markadan birini tercih etmek isterim. Biri Bosh diğeri Demirdöküm. Tabii sadece kombinin markası önemli değil. Ankete başlamadan önce isterseniz bu konuyla ilgili size bildiklerimden bahsedeyim.

Günümüzde doğalgazın yaygınlaştırılmasıyla kombiye olan ihtiyaçta artmaktadır. Kombi alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği çok önemlidir. Kombi alırken kaliteli ve güvenli olmasına özen göstermelisiniz. Kombinizi uzun yıllar güvenle kullanmak istiyorsanız alacağınız kombinin teknolojisine dikkat etmelisiniz. Gelişmiş ve parçalarını rahatlıkla bulabileceğiniz kombiyi seçmelisiniz. Emniyet sistemine ve teknolojik olarak gelişmiş olan kombiyi tercih etmelisiniz. Kombiler kullanım olarak kolay olmalıdır. Kullanıcısına arızayı belli etmeli. Servis ağının geniş olduğu ürünleri alın ki en ufak sorunda rahatlıkla ulaşmalısınız.

Kombiler kullanım alanlarına göre 3 çeşittir. Hermetik, yoğuşmalı ve bacalı kombiler. Bunları seçerken evinizin büyüklüğü, konumu ve yönü önemlidir. Evinize uygun olmayan kombilerden birini alırsanız evin ısısında çok farketmesede suyun sıcaklığını etkiler. Kombilerinizi kullanırken belirli aralıklarla kontrol ettirmeli ve temizletmelisiniz.

Türkiyenin en iyi kombi markası Demirdöküm mü? Bosh mu?

Konumuza dönecek olursak sorumuz bu: Demirdöküm mü, Bosh mu? Açıkçası ben Bosh marka kombi hiç kullanmadım. Onun için ne ürünün kalitesinden ne, ne ısıtması ne de enerji tasarrufu hakkında bilgi sahibi değilim. Bosh kullanmış arkadaşlar öncelikle, enerji tasarrufu, su ve petek ısıtma performansı, arıza yapıyor mu, servis ücretleri hakkında detaylar yazarsa seviniriz. Ben kiracı olduğum evde 2 yıl Demirdöküm kullanmıştım. Bir kere arıza yaptı. Onun için servis çağırdım. Uygun fiyata gelip bakım yaptılar. 70 TL ödeme vermiştim. Basit bir sorunmuş. Bunun dışında bir sorun yaşamadım. Tabii şimdi bu Bosh Demirdöküm karşılaştırması yaparken, ürünleri doğru kıyaslamak lazım. Eski bir Bosh ile yeni teknoloji Demirdöküm kombiyi karşılaştırırsak hata ederiz. Her iki markanın da 2017 cihazları hakkında karşılaştırma ve kullanıcı yorumları yapalım.

Atalay
Ben tabii ki kombi konusunda bosh tercih ederim. sadece kombi değil beyaz eşya buzdolabı çamaşır makinesi bulaşık makinesi gibi birçok üründe bosh markayı tercih ediyorum. bir defa kaliteli bir ürün ve büyük bir marka. alıyorum içim rahat ediyor. servis ücretleri biraz yüksek olsada markanın verdiği Güven bana yetiyor. Yani kombide Bosch mu Demirdöküm mu diye sorarsanız ben Bosch markasını tercih ederim?
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/araba-mi-motor-mu/
Araba mı Motor mu?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-revit-mi/
Çizim Programı Autocad mi Revit mi?
http://www.yaoyabu.net/muhendislik-ve-mimarlik-icin-mac-mi-windows-pc-mu/
Mühendislik ve Mimarlık için Mac mı Windows (PC) mu?
http://www.yaoyabu.net/samsung-mu-iphone-mu/
Samsung mu, Iphone mu?
http://www.yaoyabu.net/bluetooth-kulaklik-mi-kablolu-kulaklik-mi/
Bluetooth Kulaklık mı, Kablolu Kulaklık mı?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-solidworks-mu/
Çizim Programı Autocad mi Solidworks mü?