188

Kick Boks mu Vücut Geliştirme mi?

Kick Boks mu Vücut Geliştirme mi?
Kick Boks
66 Tercih
İyi
Vücut Geliştirme
72 Tercih
Ortalama

Bir ara vücut geliştirmeye karar vermiştim ve bunun için bir süre spor salonuna kaydoldum ve başladım ancak şöyle bir durum vardı ben sadece şişmiş bir deri değil gerçekten güçlü bir vücuda sahip olmak istiyordum ondan sonra spora ara verdim. Aradan kısa bir süre geçti ve araştırmalar yaptım vücut geliştirme ile beraber Kick Boks’a ilgim başladı.

Bir Kick Boks eğitmeni ile görüştüm dediği şey şu oldu kendini savunmayı bilmek şişik bir vücuttan çok daha iyidir. Şuan Kick Boks yapıyorum ve fiziğimin buna uygun olması nedeni ile her geçen gün daha da ilerliyorum. Bir şey fark ettim spor yaparken kaslarımda gelişmeye başladı peki bu nasıl oldu?

İlk spora başladığımda 60 kilo kadardım ve oldukça zayıf bir kas dokum vardı Kick Boksla beraber kaslarımda gelişmeye başladı ama bunu gözle görmek imkansız sayılır çünkü bunlar şişme yerine güce dönüştü ve şuan 72 kiloyum. Antremanlarımızın ağır olması bizim dahada güçlenmemizi sağladı. Hem kendimi savunabilecek seviyeye geldim hemde güçlü bir yapıya sahip oldum ayrıca teknik bilgiler sayesinde güç kullanmadan da olası olumsuz bir duruma da müdahale edebiliyorum.

Bununla ilgili bir bilgi daha vermek istiyorum arkadaşlar. Fitness ile geliştirilen bir vücut insanda kibir ve asabiyet yaratıyor ancak Kick Boks, Boks, Karate, Muay Thai gibi sporlar ise mütevaziliğe ve dinginliğe doğru ilerletiyor ki buda büyük bir artı bence.

Pekisizin tercihiniz ne olurdu Kick Boks mu, vücut geliştirme mi? 

Civan
İstanbul Okmeydanı'nda Engin Hoca ve Hüseyin Hoca'nın derslerine bekleriz. Fitness'ten birşey çıkmaz. Boşa vakit ve emek harcamayın.
Zehra
Ne adam dövmesi ya. Bir sporu öğrenmek demek adam dövmek mi demek. Madem o kadar emek sarfediyorsun, bari kendini savunmayı öğren. Kick boks bir savunma sanatıdır. Uğraşıyorsan, emek harcıyorsan hem fit kal ve hem de dövüş öğren. Ne olur olmaz. Birgün lazım olur. Başın belaya girer.
Ayten
Ben kick boksa gidip adam mı dövücem bu yaştan sonra. Fitness iyidir. Rahat.. Zinde kalayım yeter.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/futbol-mu-basketbol-mu/
Futbol mu Basketbol mu
http://www.yaoyabu.net/futbol-oynamak-mi-pes-oynamak-mi/
Futbol oynamak mı ? Pes oynamak mı?
http://www.yaoyabu.net/basketbol-mu-futbol-mu-seversin/
Basketbol mu Futbol mu? (Hangisini Seversin)
http://www.yaoyabu.net/paten-mi-scooter-mi/
Paten mi Scooter mı?
http://www.yaoyabu.net/muay-thai-mi-boks-mu/
Muay Thai mı Boks mu?
http://www.yaoyabu.net/bisiklet-surmek-mi-kosmak-mi/
Bisiklet sürmek mi? Koşmak mı?