132

Kedi mi köpek mi?

Kedi mi köpek mi?
Kedi
9 Tercih
İyi
Köpek
4 Tercih
İyi

Evde tek başıma yaşıyorum ve bazen canım çok sıkılıyor. Bunun için çözümler üretme çalıştım. İnternette vakit geçirme, sosyal ağlarda arkadaşlarla muhabbet ediyorum fakat bir süre sonra onlarda sıkıcı gelmeye başladı ve evcil hayvan alma kararı aldım.

Daha önce Papağan ve balık besledim bu seferde kedi veya köpek beslemeyi düşünüyorum ancak kararsızım. Şimdi kendi kendime bir karşılaştırma yapayım dedim ilk olarak kediden başlayalım.

Kediler bildiğim kadarı ile oldukça oyuncu sevecen ve acayip sempatik hayvanlar. Benimde kedilere karşı her zaman bir ilgim olmuştur özellikle yavru kedileri nerede görsem sevmeye başlarım. Artı yönleri bence şunlar; Sevecen, tüylü, insanları seviyorlar, küçükler, oyuncular, birazda yaramazlar, iyi bir arkadaş olabilirler. Olumsuz yönleri ise her yeri tırmalarlar galiba ayrıca tüy sorunları var.

Köpeklere gelince;

Evcil köpekler biraz ufak oluyor ve ben ufak köpekleri pek sevmiyorum köpek dediğin biraz iri olacak 🙂 Köpeklerin artı yönleri sadık olmaları kediler kadar olmasa da oyuncu olmaları, insanları sevmeleri ve güven vermeleridir dezavantajları ise büyük bir ev olmalı, tüy problemleri, bakımları ve oldukça fazla vakit ayırmam gerektiğidir. Bu arada daha önce köpek saldırısına uğradığım için köpeklere karşı bir fobim var aslında bunun yenmekte istiyorum. Şuanda artılar tamamen kediler yönünde işliyor ama hala kararsızım. Peki, sizce ne yapmalı eve bir tüy yumağı mı almalı yoksa fobiyi yenmek için köpek mi alınmalı?

 

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/yakisikli-olmak-mi-zengin-olmak-mi/
Yakışıklı olmak mı Zengin olmak mı?
http://www.yaoyabu.net/okumak-mi-gezmek-mi/
Okumak mı, gezmek mi?
http://www.yaoyabu.net/komunizm-mi-kapitalizm-mi/
Komünizm mi Kapitalizm mi
http://www.yaoyabu.net/sevmek-mi-sevilmek-mi/
Sevmek mi? Sevilmek mi?
http://www.yaoyabu.net/at-mi-avrat-mi/
At mı? Avrat mı?
http://www.yaoyabu.net/muzik-dinlemek-mi-muzik-calmak-mi/
Müzik dinlemek mi ? Müzik çalmak mı ?