31

İspanyolca mı, Fransızca mı?

İspanyolca mı, Fransızca mı?
İspanyolca
12 Tercih
İyi
Fransızca
18 Tercih
Çok kötü

Son dönemlerde özellikle iş sektöründe ortaya çıkan yabancı dil zorunluluğu bu dillerin günlük hayatımızda ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Dünya üzerinde gittikçe gelişen ve yayılma gösteren dillerin başında şüphesiz İspanyolca gelmektedir. Fakat Fransızca da oldukça önemli diyor. Bazıları illaha Fransızca diye ısrar ediyor. Benim de kafam karıştı. Bazen de dil öğrenmeye ne gerek var diyorum. Google çeviri ile işimi görüyorum. Yapay zeka günden güne gelişiyor. Yarın bugün belki de yabancı dil bilmeye gerek kalmaz.

Yabancı dilden Türkçeye metin çevirme araçlarının sayısı oldukça arttı. Bu sayede okuduğunuz yabancı dil metinlerinin anlamlarını daha rahat bir şekilde öğrenebiliyoruz. İspanyolca yada Fransızca konusunda benim gibi tembellik eden arkadaşlar çeviri programları ile de iş görebilir. Her ne kadar profesyonel olmasa da yine işinizi görüyor. İspanyolca kelimeler için sözlük kullanabilirsiniz. Ancak cümleler içeren metin söz konusu ise mutlaka online metin çevirme araçlarından birini kullanmak zorundasınız. İspanyolcadan Türkçeye metin çevirme programları alanında uzman kişiler tarafından oluşturulduğu için güvenilir bir şekilde çevirme hizmeti vermektedir. Online metin çevirme programlarının sayısının günümüzde üst seviyeye gelmesinin sebebi de yabancı dil öğrenmek isteyen kişilerin sayısının hızla artmasından kaynaklanmaktadır. İspanyolca dili ile ilgili sıkıntılarınız var ise Türkçeden İspanyolcaya metin çevirme araçlarını kullanmalısınız. Böylece duygu ve düşüncelerinizi ifade etmekte zorlanmamış olursunuz. Türkçeden İspanyolcaya metin çevirme araçları Türkçe dilinde hizmet verdiğinden dolayı kullanımda zorluk çekmeyeceksiniz.

Yabancı dil olarak ispanyolca mı, Fransızca mı tavsiye edersiniz?

Neyse geçelim şimdi çeviri programlarını..

Ben şahsen İspanyolca üzerinde daha çok duruyorum. Sizin de fikirleriniz alalım ama sebebini söylim: İspanyolca dünyada kullanılan en yaygın dillerin 2. si. Almanca’dan daha yaygın. Bir de ispanyolcanın gramer ve telaffuz bakımından, dil bilgisi kuralları açısından daha kolay olduğu söyleniyor. Bununla beraber İspanyolca bilenlerin Portekiz ve İtalyan diline de yatkın olduğu ve hatta anlayabildiği de söyleniyor. Bunlar benim araştırmalarım. Sizler de fikirlerinizi yazın orta yolu bulalım 🙂

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/pop-mu-k-pop-mu/
Pop mu? K-Pop mu?
http://www.yaoyabu.net/siir-mi-roman-mi/
Şiir mi Roman mı?