165

İşlemci AMD mi İntel mi?

İşlemci AMD mi İntel mi?
AMD
0 Tercih
Henüz Oylanmamış
İntel
1 Tercih
Mükemmel

Yıllardır çözüme kavuşamayan bir soruyu tekrar gündeme getirmeyi düşünüyorum belki bu sefer bir çözüm yolu bulunur ve bu mesele de kapanır herkes rahat bir nefes alır. Bu konu işlemciler ile alakalı bir soru olacak. AMD ve İntel konusunda ayrılık yaşamaktayım ve bunun çözümünü aramaktayım. Genel yaptığım araştırmalarda hep şöyle birşeyle karşılaştım arkadaşlar genel olarak tavsiye edenler hep şunu diyor. Eğer oyun oynayacaksan ve bilgisayarını oyun oynamak için kullanıyorsan hiç düşünmeden AMD’ye sarıl ve oyununu doya doya oyna yok ben video renderları alacağım, tasarım ve görsel şeyler üzerine çalışacağım ve bilgisayarı ağırlıklı olarak bunun için kullanacağım diyorsan o halde İNTEL kullan. şöyle diyeler de var hani eğer paran az ise AMD ama paran iyi ise İNTEL ala diyenlerle de karşılaştım bu durumda sizce ne olmalı?

Oyun için İşlemci AMD mi İntel mi?

Son yıllarda geliştirilen oyunların grafik özellikleri çok çok üst düzey. Gerçeğe çok yakın üç boyutlu oyunlar revaşta. PES 2018 ve FİFA 2018 gibi oyunları kaliteli oyun görseli olan kategoride örnek olarak verebiliriz. Eğer siz de buna benzer oyun gereksinimleri yüksek olan oyunları oynayabilmek için, fiyat performans özelliği iyi olan bir bilgisayara ihtiyacınız var. Şunu belirteyim ki, dizüstü bilgisayar için ne kadar iyi işlemci, ne kadar iyi ekran kartı, ne kadar iyi ram da alsanız masa üstü PC bilgisayarın yerini tutmaz. Çünkü laptopların boyutları ufak olduğu için içinde cihazların da performansı eksik oluyor. Oyun için AMD-İNTEL karşılaştırması yapacaksanız PC bilgisayar üzerinden karar vermenizi tavsiye ederim.

Yeni bir işten sonra bilgisayarımı da değiştirmeye ve yenilemeye karar verdim aslında intel almayı düşünüyordum ama arada oyun oynamayı da istiyorum ve işlemci yüzünden oyunları kalitesiz ve kötü şekilde oynamak istemiyorum. Bazı karşılaştırmalarda İntel’in bazı işlemci modelleri grafik anlamda yani oyuncu bilgisayarı olarak AMD işlemcisini geride bırakıyordu. Ama bazı modellerde de diğer türlü İNTEL’i geri de bırakıyordu. Ney yapmam konusunda oldukça kararsız kaldım. Bu alanda uzman kişiler varsa dönerse sevinirim.

Arif
Oyun için tabii ki AMD derim. Bazıları AMD'nin çabuk ısındığını söylüyor. Forumlarda müşteri yorumlarını falan okuyorum. Bazı kullanıcı yorumlarında çabuk ısındığını ve performansın düştüğü yazıyor. Acaba hangi model? Ben yıllarca AMD işlemci kullandım hiç de sorun yaşamadım. Canavar gibi hızlı ve AMD nin İNTEL'e göre performansı daha iyi. Bu benim fikrim.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/araba-mi-motor-mu/
Araba mı Motor mu?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-revit-mi/
Çizim Programı Autocad mi Revit mi?
http://www.yaoyabu.net/muhendislik-ve-mimarlik-icin-mac-mi-windows-pc-mu/
Mühendislik ve Mimarlık için Mac mı Windows (PC) mu?
http://www.yaoyabu.net/samsung-mu-iphone-mu/
Samsung mu, Iphone mu?
http://www.yaoyabu.net/bluetooth-kulaklik-mi-kablolu-kulaklik-mi/
Bluetooth Kulaklık mı, Kablolu Kulaklık mı?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-solidworks-mu/
Çizim Programı Autocad mi Solidworks mü?