354

iPhone X mi Samsung Galaxy Note 8 mi ?

iPhone X mi Samsung Galaxy Note 8 mi ?
iPhone X
25 Tercih
Ortalama
Note 8
55 Tercih
İyi

Bir yanda Apple’ın iPhone telefonların 10. yılına özel olarak piyasaya sürdüğü ios işletim sistemli, geniş ekran kasa oranına sahip, yüz tanıma özellikli ve şu ana kadar piyasaya sürülmüş olan en pahalı telefon ünvanını elinde bulunduran iPhone X, diğer yanda ise devasa ekranı, Android işletim sistemi ve gelişmiş teknik özellikleri ile kendine özel bir hayran kitlesi yaratmış olan Samsung Note serisinin sonucusu olan Samsung Galaxy Note 8. Peki piyasanın en çok satan 2 markası olan Apple ve Samsung’un bu iki amiral gemisinden hangisi daha önde ? İphone X mi Samsung Galaxy Note 8 mi satın alınmalı ?

Tasarım açısından bakacak olursak, akıllı telefon dünyasında 2017 yılı sonlarından beri süren, köşeden köşeye tasarım ve geniş ekran-gövde oranlı telefon furyasına her iki cihazın da katıldığını görmekteyiz. Elbette ekranı genişletmenin bazı dezavantajları olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Hem iPhone X hem de Samsung Galaxy Note 8’de fiziksel home butonlarına veda edilmiş vaziyette. Bunun yanında iPhone X’in parmak izi sensörünü de cihazdan çıkardığını görüyoruz. Bunun yerine iphone X, Face Time adı verilen ve ekranı yüz tanıyabilerek açan bir kilit özelliğini bünyesinde barındırıyor.

İki cep telefonu modeli hakkında dayanıklılık açısından kıyas yapacak olursak, Galaxy Note 8’in hem önünde hem de arkasında Gorilla Glass 5 kullanıldığını belirtmemiz gerekiyor. Bu sayede cihazın, çizilme ve kırılmalara karşı son derece güçlü bir dayanıklılığı olduğunu söyleyebiliriz. iPhone X ise bu konuda Samsung’un gerisinde kalmış vaziyette. Ekran kalitesi olarak iPhone X’in bir tık önde olduğunu söylemek mümkün. İlk OLED ekranlı Apple telefonu olma özelliği taşıyan iPhone X, ekran konusundaki tek eleştirisini ekran üzerinde bulunan çentik yüzünden aldı. Yapılan Benchmarks testlerinde ise Galaxy Note 8’in daha önde bir performans gösterdiğini görmekteyiz.

iPhone X’in, Apple a11 bionic işlemci sayesinde, bu açıdan Galaxy Note 8’e oranla daha önde olduğunu söylemek mümkün. Fiyat konusunda iPhone X’in Note 8’e oranla %25 civarı daha yüksek bir rakamla piyasada olduğunu görüyoruz. İşlemci harici tüm performans testlerinde ve bünyesinde bulunan teknik donanımlarda Note 8 önde yer alıyor. Bunun yanında fiyat performans açısından da Note 8 açık farkla iPhone X’i geçiyor. iPhone X ise ekran kalitesi, ios işletim sistemi, kaliteli kasası ve Apple’ın müşterilerine sunduğu arızalarda birebir değişim garantisi gibi özellikleriyle kullanıcılarını bekliyor.

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/araba-mi-motor-mu/
Araba mı Motor mu?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-revit-mi/
Çizim Programı Autocad mi Revit mi?
http://www.yaoyabu.net/muhendislik-ve-mimarlik-icin-mac-mi-windows-pc-mu/
Mühendislik ve Mimarlık için Mac mı Windows (PC) mu?
http://www.yaoyabu.net/samsung-mu-iphone-mu/
Samsung mu, Iphone mu?
http://www.yaoyabu.net/bluetooth-kulaklik-mi-kablolu-kulaklik-mi/
Bluetooth Kulaklık mı, Kablolu Kulaklık mı?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-solidworks-mu/
Çizim Programı Autocad mi Solidworks mü?