134

İOS mu, Android mi?

İOS mu, Android mi?
İOS
1 Tercih
İyi
Android
1 Tercih
İyi

Son güncellemeler ile beraber teknoloji kullananlar için büyük bir çelişki ortaya çıkmaya başladı ve kullanıcılar için en zor sorulardan biri olan İOS mu yoksa Android mi çelişkisini yaşamaktadırlar.

İOS son 11 versiyonu ile birlikte tüm dikkatleri çekmeyi başardı. Iphone X ile beraber piyasaya sürülen bu sürüm kullanıcılar tarafından şikayetler belirtilse de güncelleme güncellemedir. 2007 yılından beri gelişimi sürdüren İOS Androide göre daha az özgürlük sunmaktadır ancak olumlu yönleri de oldukça fazladır. Bunlar, daha hızlı güncelleme hizmeti, stabil ve güvenli deneyim sunmaktadır. Ayrıca androide oranla hack olayı daha az gerçekleşmektedir ve bilgiler daha güvendedir ancak bu bilgileri CİA’ya verildiği de bir ihtimaldir.

Apple mı Samsung mu? isimli konuyu okumak için tıklayın.

Android ise oldukça geniş ve kullanım özgürlüğünün sınırı olmayan bir açık kaynak kodlu işletim sistemidir. Aktif olarak 5 yıldır kullanılan Android birçok telefona hayat vermektedir. Ancak şöyle bir durumda söz konusudur. Bilindiği gibi açık kaynak koduna sahip android birçok defa hacklenmeye maruz kalmıştır ayrıca güvenliğinin sağlanamaması durumunda ise kişisel bilgilerin çalındığı da bir gerçektir.

Tüm bunlara rağmen benim tercihim Android’ten yana nedenini tam olarak belirtmem fakat erişim imkanının bir sınırı yoktur yani istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz işte bu beni Androide itiyor ve çevremde telefon kullanıcılarının hatırı sayılır bir kitlesi Android telefonlar kullanmaktadır. Onların içinde yabancılık çekmem istemem.

Peki, sizin tercihiniz hangisi Android mi, İOS mu? 

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/araba-mi-motor-mu/
Araba mı Motor mu?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-revit-mi/
Çizim Programı Autocad mi Revit mi?
http://www.yaoyabu.net/muhendislik-ve-mimarlik-icin-mac-mi-windows-pc-mu/
Mühendislik ve Mimarlık için Mac mı Windows (PC) mu?
http://www.yaoyabu.net/samsung-mu-iphone-mu/
Samsung mu, Iphone mu?
http://www.yaoyabu.net/bluetooth-kulaklik-mi-kablolu-kulaklik-mi/
Bluetooth Kulaklık mı, Kablolu Kulaklık mı?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-solidworks-mu/
Çizim Programı Autocad mi Solidworks mü?