75

Gano Excel mi, DXN mi?

Gano Excel mi, DXN mi?
Gano Excel
59 Tercih
Ortalama
DXN
52 Tercih
Ortalama

Kırmızı Reishi Mantarı yani ölümsüzlük mantarı deyince iki firma akla geliyor. Birisi Gano Excel, diğeri DXN. Gano Excel Türkiye’ye daha önceden giriş yaptığı için daha çok bilinen bir firma. DXN ise daha yeni yeni duyulmasına rağmen etkili bir giriş yaptı diyebiliriz. Şunu hemen belirtmek gerekirse, Türkiye’de Kırmızı Reishi mantarı pazarının oluşmasında Gano Excel’in çok büyük payı var. Açıkçası ben de Ganoderma’nın ne olduğunu Gano Excel network işi yapan arkadaşlardan öğrendim.

Her ne kadar bizim tartışacağımız konu DXN mi? Gano Excel mi? konusu olsa bir kaç konuya değinmek istiyorum.

İnternette dolanırken,

Gano excel zararlı mı?

Gano excel sahtekar mı?

Gano excel yasal mı?

Gano excel helal mi?

Yakında bu sorular DXN için de sorulacak. Bu konuda eminim. Bizim milletimize şaşıyorum vallahi. Markete girerler. Sepeti ağzına kadar doldururlar.. Ne idüğü belirsiz, helal olmayan, sağlıklı olmayan, aylarca ambalaj halinde duran kimyasal katkılı, GDO’lu ürünleri yerler, konu kırmızı reishi mantarına gelince zararlı mı, helal mi diye biri kırk yaracak, adeta bilimsel araştırmalar yaparlar. Güneş görmemiş, 40 günde büyüyen ve 41. güne kalmayan tavukları tüketen, yine güneş yüzü görmemiş besinleri tüketen bir millet olarak sanki gerçekten sağlığımıza çok önem veriyoruz. Kaldı ki, ezbere sorduğumuz sorulardan biri de şu:

DXN sağlık bakanlığı onaylı mı? Gano excel tarım bakanlığı onaylı mı?

Bir gıdanın sağlık bakanlığı tarafından onaylanması için, ilaç olması gerekir. Bunlar ürün değil ki, bildiğin bitki, takviye gıda.. ÖyleYse kim onaylayacak? Tarım bakanlığı. Peki tarım bakanlığı onayladı diyelim. Ganodermalar tarım bakanlığından onaylandı ise, temiz, helal, sağlıklı mı oluyor? Tarım bakanlığı neler neler onaylıyor biliyor musunuz? Yani demem o ki, Gano Excel sağlık bakanlığı onaylı mı? DXN tarım bakanlığı onayı var mı? gibi sorular anlamsız. Siz karşınızdaki kişiye ve size ne sunduğuna güvenin yeter. Çünkü sunduğu ürün bilim adamları tarafından tescillenmiş Ganedorma.

Evet şimdi gelelim asıl konumuza. Network işine girmek istiyorsunuz. Sağlık konusu ilgilendiğiniz bir alan. Kırmızı Reishi Mantarı tam ideal bir konu. Ama iki firma arasında kararsız kaldınız. Bu konuyu açmamda ki sebep de bu. Konuyu burada tartışırsak belki sizin gibi arayış içinde olanlara da yardımcı oluruz.

İki firmanın da ortak özelliği, network sistemi ile çalışması. Diğer bir ortak özellik iki firma da Malezya menşeili. Bu konudan dolayı iki firmanın güven ve helallik açısından sorun yok diyebiliriz.

Gano Excel’in ön planda olduğu konu: Firmanın daha bilinirliği yüksek. Piyasası olmuş. Belli bir seviyeye gelmiş. Fakat Gano ile kariyer yapmak ve para kazanmak biraz güç. Hele Farmasi, Amway, Ersağ gibi daha farklı network ağları ile çalıştı iseniz, Gano Excel’in verdiği karlar sıkıntı diyebiliriz.

Gano Excel’in hoş olmayan bir internet sayfası var. Çok basit. Sanki ilköğretim çağında bir çocuğun açtığı ücretsiz blog gibi. Bununla beraber firmanın verdiği el broşür ve kitapçıkları vs. çok kalitesiz tasarlanmış. Uluslararası çalışan bir firmanın, 80-90 liraya kapsül satan bir firmanın basit ürünleri, sadece kendisini değil müşteri temsilcilerini de küçük düşürüyor. Pazarlamacı daha en başında 2-0 mağlup. Ürün kaliteli olabilir ama, sunumun kalitesiz de ön yargı oluşuyor maalesef. Fakat bir de Farmasi’nin kullanıcılarına her ay gönderdiği kataloğa bakın. Arada uçurum var.

DXN’e gelince.. Firma Gano’dan daha öne kurulmuş olmasına rağmen, Türkiye’de henüz yeni yeni açılıyor. İnternet sayfası noktasında Gano Excel’den bir tık daha iyi. Ama yine vasat. Fakat DXN’nin bir avantajı kullanıcılarına her ay şu kadar alışveriş yapacaksın zorunluluğu yok. DXN ile Gano’nun çalışma sistemi çok farklı. Networt ağları farklı kuruluyor. Bu noktada DXN daha rahat bir yapıya sahip diyebiliriz.

Şimdi iki firmanın da satıcılarının ortak yanlışını yazayım: Çok sallamaları. Ürünü öyle bir anlatıyorlar ki, sanki sihirli değnek. Adam “Düştüm, dizimde ağrı var” diyor. Pazarlamacı Ganoderma kitleme peşinde.. Adam gözlük almam gerekiyor diyor. Bizim pazarlamacı, “Gözlük alma, Ganoderma al” diyor.. Arkadaşlar millet salak değil. Salladığınız şeyler, hem firmayı hem kendinizi küçük düşürüyor. Kimseye garanti vermeyin. Kimseye uçarak bir şeyleri garanti etmeyin. Ganoderma kaliteli bir ürün fakat herkeste aynı etkiyi yapacak diye birşey yok.

Diğer bir konu da, iki firmanın pazarlamacıları kahveleri kapsüller kadar abartıyorlar. Bu kahveyi iç şöyle olacak böyle olacak. Hayır! O kahveyi içinde hiçbirşey olmayacak. Çünkü o kahvenin içindeki Kırmızı Reishi Mantarı oranını adam görecek. Senin salladığını fark edecek. Senin üç kuruş için ne kadar komik bir duruma düştüğünü görecek. Arkadaşım doğru olsan, hem daha rahat satacaksın ve hem de güven kaybetmeyeceksin. Ne kadar var uçmaya?

Bir kaç soru ile konuyu özetleyelim:

Hangisi daha sağlıklı?

Bana göre ikisi de aynı. Neticede ikisi de Malezya firması ve ikisi de kırmızı reishi mantarı gibi faydalı bir gıda satıyor.

Hangisi daha güvenilir?

Güven noktasında ikisinde de sorun yok.

Hangisi daha karlı?

DXN daha karlı gibi. İki firmada da satış yapmış arkadaşlar detayları yazsın 🙂

Evet.. Bunlar benim deneyim ve gördüklerim. Sizler de fikirlerinizi yazarsanız faydalı bir konu ortaya çıkar.

Selim Dikilitaş
DXN nedir yahu? Ben bile yeni duydum. Onu anlatana kadar atı alan Üsküdar'ı geçer. Gano Excel Türkiye'de satışa çıkalı yıllar oldu. Artık oturdu. Bir marka değeri var. Bilinirliği var. Neden yeni bir firmayı tanıtmakla vakit kaybedeyim?
Ahsen Çınar
Gano Excel satanlar öyle bir anlatıyor ki, dünyada Ganoderma satan tek o firma varmış sanarsın. Yav yüzlerce firma var. Eczaneden bile alabiliyorsunuz. Neyse ben DXN diyorum.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/hamburger-mi-lahmacun-mu/
Hamburger mi Lahmacun mu ?
http://www.yaoyabu.net/bal-mi-pekmez-mi/
Bal mı Pekmez mi?
http://www.yaoyabu.net/caykur-mu-lipton-mu/
Çaykur mu Lipton mu?
http://www.yaoyabu.net/maranki-mi-saracoglu-mu/
Maranki mi Saraçoğlu mu?
http://www.yaoyabu.net/icme-suyu-sirma-mi-erikli-mi/
İçme suyu Sırma mı Erikli mi?
http://www.yaoyabu.net/maden-suyu-kizilay-mi-beypazari-mi/
Maden suyu Kızılay mı Beypazarı mı?