69

Ekşi sözlük mü? İnci sözlük mü?

Ekşi sözlük mü? İnci sözlük mü?
Ekşi Sözlük
25 Tercih
Ortalama
İnci Sözlük
32 Tercih
Çok kötü

Sözlük deyince artık aklımıza dil bilgisi kuralları içeren kelimelerin anlamlarını öğrenmek için baktığımız ufak kitapçık gelmiyor. Sözlük deyince aklımıza Ekşi Sözlük ve İnci Sözlük geliyor. Evet en popüler 2 site ekşi Sözlük ve İnci Sözlük tür. Bu iki sitede ne ararsanız bulursunuz. Akla hayale gelmeyen birçok konu hakkında başlık açılıyor tartışılıyor. Bir de Uludağ Sözlük var. Her ne kadar bu ikisi de kadar popüler olmasa da unutan sözlükte binlerce aktif kullanıcıya sahip bir portal. (Portal demek doğru olur mu bilmiyorum) Peki siz bu iki sözlükten hangisine daha çok giriş sağlıyorsunuz.

Ekşi sözlük mü? İnci sözlük mü?

Burada em İnci Sözlük hem Ekşi Sözlük üyesi olarak ben kendi fikirlerini söyleyeceğim. Öncelikle şunu hemen belirteyim ki Uludağ Sözlük hakkında hiçbir fikre sahip değilim çünkü Uludağ Sözlük üyesi de değilim hiç girmiyorum desem yalan söylemiş de olmam. Tabii dileyen arkadaşlar aşağıdaki yorum kısmından Uludağ Sözlük hakkında fikirlerini beyan edebilir.

Ekşi Sözlük ve İnci sözlüğe gelince. iki sitenin arasındaki varis farklardan birisi ciddiyet diğeri de yaş ortalamasıdır. İnci sözlüğe baktığımız zaman daha çok erken yaşlarda üyelerin aktif olduğu ve ergen konuların popüler olduğunu görürsünüz. İnci sözlükte bir konu hakkında araştırma yapmak istediğiniz zaman çok fazla bilgiye sahip olamazsınız. Bunun sebebi sözlüğün genel yapısı mizah ve eğlenceye dayalı olduğu için. Ekşi sözlüğe Gelecek olursak inci’ye göre daha ciddi ilk konuların konuşulduğunu görürsünüz. Gündemde ne varsa muhakkak ekşisözlük’te tartışılır. Bazen gideceğiniz bir kafe ya da restoran ile alakalı bilgi dahi bulabilirsiniz. İki özgürlüğün ortak noktası cinsellik. inci Sözlük bu konuda biraz daha abartılı diyebiliriz. Bir diğer iki nokta gereksiz, geyik muhabbetleri iki sitede de var. Yine bu konuda inci bayrak tutan taraf 🙂

Bu konuda hangi sözlük?… Ben kendi yorumlarımı yazdım. Doğru yada yanlış olabilir. İddialı değil. Sadece gördüklerim bunlar. Ekşi Sözlük mü yoksa İnci Sözlük mü değerlendirmesi yapacaksak şayet herkes kendi fikrini beyan edebilir. İki seçenek olduğundan dolayı uludağ sözlüğü sadece yorumlar kısmında değerlendirebiliriz.
Evet herkes fikrini yazsın bakalım:

Ekşi mi, inci mi?

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/yakisikli-olmak-mi-zengin-olmak-mi/
Yakışıklı olmak mı Zengin olmak mı?
http://www.yaoyabu.net/okumak-mi-gezmek-mi/
Okumak mı, gezmek mi?
http://www.yaoyabu.net/komunizm-mi-kapitalizm-mi/
Komünizm mi Kapitalizm mi
http://www.yaoyabu.net/sevmek-mi-sevilmek-mi/
Sevmek mi? Sevilmek mi?
http://www.yaoyabu.net/at-mi-avrat-mi/
At mı? Avrat mı?
http://www.yaoyabu.net/muzik-dinlemek-mi-muzik-calmak-mi/
Müzik dinlemek mi ? Müzik çalmak mı ?