304

Doğalgaz mı Elektrik mi?

Doğalgaz mı Elektrik mi?
Doğalgaz
5 Tercih
İyi
Elektrik
18 Tercih
Ortalama

Elektrik faturalarına her geçen gün gelen zamların arttığı bu son günlerde evlerinde elektrik sobası kullananlar olarak; farklı ısınma yöntemleri araştırır olduk.

Bu ısınma yöntemleri içerisinde ise doğalgaz; şüphesiz ki ilk sırada bulunuyor. Hemen hemen ülkemizin bütün il ve ilçelerinde hatta köylerinde bile bulunan doğalgaz ile ısınma; son zamanların en popüler ve en verimli ısınma çeşitleri arasında bulunuyor.

Peki; ısınma amacıyla doğalgaz mı yoksa elektrik kullanmak mı daha mantıklı? Gelin bu sorunun cevabını birlikte vermeye çalışalım:

Elektrik ile ısınma amacıyla kullandığımız araçlar arasında ufo, klima, elektrik sobası ilk sıralarda yer alıyor. Lakin; hangisini kullanırsak kullanalım; tercihimiz ufo, klima ya da elektrik sobası olsun; hepsinden elde ettiğimiz verim maalesef ki oldukça düşük.

Doğalgaz mı Elektrikli Isıtıcı mı?

Özellikle karlı ve donlu günlerde hava sıcaklıklarının –lere düştüğü günlerde ne ufo, ne klima ne de elektrik sobası tek bir odayı bile ısıtmaya yetmiyor. Böyle zamanlarda ise modern dünyanın bize sunmuş olduğu nimetlerden biri olan doğalgaz yardımımıza koşuyor.

Doğal gaz ile ısınma sizlere biraz maliyetli gibi geliyor olabilir lakin tüm evi ve tüm odaları ısıtmayı planlıyorsanız; evde en az birkaç kişi birlikte yaşıyorsanız; doğalgaz kullanmanın en mantıklı çözüm olduğunu belirtmek istiyoruz. Aksi halde soğuk kış günlerinde eviniz ya da ofisiniz ısınamadığı için üşütmeniz ve hastalanmanız oldukça olası.

Doğalgaz mı elektrik mi sorusunu yanıtlamaya çalıştık. Umarız yazımızı faydalı bulmuşsunuzdur. Konu ile ilgili bizlere bilgi vermek adına konu altına dilediğiniz gibi yorum yapabilirsiniz.

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/araba-mi-motor-mu/
Araba mı Motor mu?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-revit-mi/
Çizim Programı Autocad mi Revit mi?
http://www.yaoyabu.net/muhendislik-ve-mimarlik-icin-mac-mi-windows-pc-mu/
Mühendislik ve Mimarlık için Mac mı Windows (PC) mu?
http://www.yaoyabu.net/samsung-mu-iphone-mu/
Samsung mu, Iphone mu?
http://www.yaoyabu.net/bluetooth-kulaklik-mi-kablolu-kulaklik-mi/
Bluetooth Kulaklık mı, Kablolu Kulaklık mı?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-solidworks-mu/
Çizim Programı Autocad mi Solidworks mü?