25

Ceviz mi, badem mi?

Ceviz mi, badem mi?
Ceviz
4 Tercih
Kötü
Badem
5 Tercih
Ortalama

İnsan sağlığına ceviz mi badem mi daha faydalı?

Sağlıklı beslenme adına olabildiğince dikkat ediyorum. Vücuda zararlı besinlerden uzak durup, uzmanların tavsiye ettiği gıdaları tercih ediyorum. Zaten birçok ürün artık GDO’lu. Yediğimiz meyvelerin hepsi serada yetişiyor. Güneş görmemiş besinler yiyoruz. Sağlımıza dikkat etmezsek şayet, ne yediğimizi bilmezsek vücudumuz organlarımız çabuk arıza verir ve hastalıklar başlar.

Son zamanlarda ceviz ve bademi çok tüketmeye başladım. Ama bunlar arasında hangisi insan sağlığına daha faydalı bilemiyorum. Bademde protein miktarı 30 gramda 6 gram kadar. Bu oldukça ciddi rakam. Cevizde protein miktarı ise 30 gramda 4 gram kadar. Yani protein bakımından badem daha faydalı diyebiliriz. Fakat omega-3 bakımından da ceviz daha etkili.

Cevizdeki yağ miktarı çok yüksek. Cevizin üçte ikisinin yağ olduğunu biliyor muydunuz? Ama bu yağ bildiğimiz margarin gibi bir yağ değil. Yani sağlığa herhangi bir zararı yok. Onun güvenle yiyebilirsiniz.

Şimdi bunlar benim araştırdığım noktalar. Siz de oylamanız ve yorumlarınızla konuyu genişletirseniz hem bana hem de ceviz mi badem mi daha faydalı araması yapanlara yardımcı oluruz.

Mahmut
Arkadaşlar ben size ceviz yetiştiriciliği hakkında fikir soracağım. Dedemden kalma bir arazimiz var. Burayı değerlendirmek istiyoruz. Burada ceviz mi badem mi yetiştirelim? Tamam ikisi de çok faydalı bunu da tartışalım ama bu iki ürünün satışı nasıl olur? Hangisi gıda sektöründe hızlı satılıyor. Ona göre yatırım yapalım.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/hamburger-mi-lahmacun-mu/
Hamburger mi Lahmacun mu ?
http://www.yaoyabu.net/bal-mi-pekmez-mi/
Bal mı Pekmez mi?
http://www.yaoyabu.net/caykur-mu-lipton-mu/
Çaykur mu Lipton mu?
http://www.yaoyabu.net/maranki-mi-saracoglu-mu/
Maranki mi Saraçoğlu mu?
http://www.yaoyabu.net/icme-suyu-sirma-mi-erikli-mi/
İçme suyu Sırma mı Erikli mi?
http://www.yaoyabu.net/maden-suyu-kizilay-mi-beypazari-mi/
Maden suyu Kızılay mı Beypazarı mı?