135

Canlı Bitki Mi? Yapay Bitki mi?

Canlı Bitki Mi? Yapay Bitki mi?
Canlı Bitki
2 Tercih
Mükemmel
Tablo
0 Tercih
Henüz Oylanmamış

Ev dekorasyonu  konusunda herkesin farklı bir tasarım anlayışı vardır kimisi sade bir duvar severken kimisi de tablolarla süslerler evlerini bazıları ise bunun yerine bitkilere hayrandırlar.

Ev dekorasyonunu en çok etkileyen şeylerden biri muhakkak çiçekler ve bitkilerdir. Güzel ve estetik çiçekler her evin havasını değiştirir. Özellikle bazı çiçekler vardır ki eve gelen misafirin gözlerini almaktadır kendini ondan alıkoyamaz ve sürekli inceler tabi bu durum da kişiseldir. Örneğin evinizin köşesinde büyük canlı bir çiçek içinizi ferahlatırken huzur verir buna benzer örnek oldukça çoktur yapmak gereken tek şey aradığınız şeyi bulabilmektir. Bu noktada birçok tavsiye yazısı vardır inceleyebilirsiniz.

Canlı çiçek mi yapay çiçek mi?

Bir diğer dekorasyon tarzı ise yapay bitkilerdir. Bazı insanların bitkilere karşı oldukça fazla ilgisi vardır. Bazen misafirliğe gidersiniz ve odanın her köşesinde farklı renkte ve ebatta bitkilerin olduğunu görürsünüz buda insana canlılık hissi vermektedir. Tıpkı yapay çiçekler gibi bitkilerde değişik ruh hali yansıtabilir buna örnek olarak mesela sarmaşıklar insanı düşünmeye sevk eder renkli çiçeklere sahip bitkiler ise canlılık ve heyecan uyandırır. Şimdi bir düşünelim sabah erken saatte kalktık ve başucumuzda mor çiçekli bir bitki duruyor gözleriniz ona iliştiğinde ne hissedersiniz tabi ki güzel bir gün olacağını düşünürsünüz.

Tabii gerçek canlı çiçek noktasında farklı bir durum var. Bitkilerin bakımı. Aslında can alıcı nokta burası. Çünkü bitkilerin bakımı kimine göre zahmet ve eziyettir. Kimine göre ise tam tersine hobidir ve eğlencedir. O bitklileri sulamak, toprakları ile uğraşmak kimi insanlara mutluluk verir, stresini yener. İşte burada kararı siz verebilirsiniz. Eğer sizin içinde bitkilere, çiçeklere bakmak mutluluk kaynağı ise tabii ki canlı çiçek almanız gerekiyor. Bunu düşünmeyin bile. Fakat siz çiçek bakımını eziyet olarak görecekseniz, yada vaktiniz buna müsait değilse tabii ki yapay çiçek almanızı öneriyoruz.

Peki sizin tercihiniz nedir yapay çiçek mi? Canlı çiçek mi?

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/kuvet-mi-dusakabin-mi/
Küvet mi Duşakabin mi?
http://www.yaoyabu.net/yatas-mi-isbir-mi/
Yataş mı İşbir mi?
http://www.yaoyabu.net/bellona-mi-alfemo-mu/
Bellona mı Alfemo mu?
http://www.yaoyabu.net/kelebek-mi-dogtas-mi/
Kelebek mi Doğtaş mı?
http://www.yaoyabu.net/istikbal-mi-dogtas-mi/
İstikbal mi Doğtaş mı?