381

Çamaşır Makinesi Siemens mi Bosch mu?

Çamaşır Makinesi Siemens mi Bosch mu?
Siemens
41 Tercih
İyi
Bosch
26 Tercih
İyi

Arama motorlarının her geçen gün özellikle bayanlar tarafından sıkça kullanılmaya başladığını sanırım bilmeyen yoktur. Bu sitenin bir bayan editörü olarak, meraklı varlıklar olduğumuz için kimi zaman en yakın dostumuz Google diyebiliriz. Bugün sizlere önemli bir karşılaştırma hakkında detaylı olarak bilgi vereceğiz. Yeni evlenecek olan çiftlerden tutunda, beyaz eşya konusunda değişime gidecek aileleri bir nebze olsun yönlendirecek bu araştırmamız, mutlaka kararlarınızda size faydalı olacaktır. Bugün piyasada bilinen en iyi markaların çamaşır makinesini alsanız bile sorunlar yaşayabiliyor, beklediğiniz memnuniyeti alamayabiliyorsunuz. O yüzden beyaz eşya sektörünün dev iki firması olan, Bosch ve Siemens firmalarının çamaşır makineleri hakkında kısa bir karşılaştırma yapacağız.

Öyle ki yaptığımız araştırmalar sonucunda özellikle yeni yuva kuracak olan çitler arama motoruna Çamaşır Makinesi Siemens mi Bosch mu sorusunu yöneltiyor. Buda demek oluyor ki, beyaz eşya konusunda en çok tercih edilen firmalar arasına giren bu iki markadan kim galip gelecek? Öncelikle her iki firmada aynı Konsept üzerinden marka model çıkarıyor diyebiliriz. Genelde modellerine göz attığınızda ufak detaylar ve ufak dokunuşlar hariç dış görünüşlerinde pek farklılık yok diyebiliriz. Yazılım olarak da artık çoğu firma aynı ortak firmaları kullanıyor diyebiliriz. İnternet üzerinden yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda Siemens şikâyet sayısı 37,200 çıkarken Bosch çamaşır makinesi şikâyetlerini incelediğimizde bu sayı 45,800’e kadar çıkıyor.

Tabi ki sadece bu Kritere bakarak da seçim yapmamanız gerekmiyor ancak bazı kullanıcıların şikâyetlerini incelediğimizde Bosch çamaşır makinesinin Siemens markasına göre daha kolay ve daha erken sürede arızalandığını gördük. Türk mantığı ile ilerlediğimizde elektronik bir cihaz aldığımızda bunun şans işi olacağını düşünüyoruz. Bu şekilde düşünmemek mümkün değil çünkü aynı makineyi alan karşı komşunuzda problem yokken, sizin almış olduğunuz aynı üründe ardı arkası kesilmeyen problemler yaşayabiliyorsunuz. Bu iki firmanın aynı fabrikadan çıktığını da belirtmekte fayda var. Her iki firmanın ürünleri gayet ve güzel ve özellikli olsa da yaptığımız analizler ve araştırmalar sonucunda Siemens firmasının daha az şikâyet aldığını belirtmek isteriz. Bu Kriter seçimizde size yön verecekse tercihinizi Siemens yönünde kullanabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Tavsiyesi Siemens mi Bosch mu? Hangisini tercih edersiniz?

Şimdi sizinle örnek bir karşılaştırma yapalım:

Bosch Çamaşır makinesi modeli WAY28862TR ve Siemens çamaşır makinesi modeli WM14W6HXTR

2018 yılının en çok karşılaştırmalarından biri olan iki markanın iki ürünü size bazı fikirler verecektir. Bu iki çamaşır makinesi öncelikle ve en önemli konu olan fiyata göre 1000 TL’ye yakın fark arz ediyor. Bosch WAY28862TR fiyatı 5500 TL civarında..  Siemens WM14W6HXTR fiyatı 4500 TL civarında. Bu fiyata göre teknik özellikleri de karşılaştırarak karar verebiliriz. Bu iki ürün de enerji tüketimi olarak A+++ özelliğe sahip olup, ikisi de 9 KG’lık yıkama kapasitesine sahip. Yıllık elektrik ve su tüketiminde de ürünler aynı ölçüde diyebiliriz. Devir sayısı, yıkama sesi ve sıkma sesi de teknik ölçülerde aynı görünüyor. İkisinde de kurutma özelliği yok. Makine boyutları hemen hemen aynı diyebileceğimiz kadar yakın. Evet gördüğünüz gibi iki makine arasında bariz olarak sadece iki fark çıkıyor. Birincisi fiyat ikincisi çamaşır makinesinin tasarımı.

Haydi karar verelim artık 🙂

Bu noktada size önemli bir bilgi daha paylaşarak kendi fikrimizi yazalım. Siemens ve Bosch.. Bu iki markada aynı firmanın farklı isimli ürünü. İkisi de Almanya menşeili.. Özellikler bakımından da hiç fark yok desek yeridir. Öyleyse 1000 TL gibi bir farkı neden veresiniz? Size hayırlı alışverişler derken, üst kısımdan oylama ve alt kısımdan yorum ve sorularınızı yazabilirsiniz.

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/araba-mi-motor-mu/
Araba mı Motor mu?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-revit-mi/
Çizim Programı Autocad mi Revit mi?
http://www.yaoyabu.net/muhendislik-ve-mimarlik-icin-mac-mi-windows-pc-mu/
Mühendislik ve Mimarlık için Mac mı Windows (PC) mu?
http://www.yaoyabu.net/samsung-mu-iphone-mu/
Samsung mu, Iphone mu?
http://www.yaoyabu.net/bluetooth-kulaklik-mi-kablolu-kulaklik-mi/
Bluetooth Kulaklık mı, Kablolu Kulaklık mı?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-solidworks-mu/
Çizim Programı Autocad mi Solidworks mü?