149

Buzdolabı Bosch mu Siemens mi?

Buzdolabı Bosch mu Siemens mi?
Bosch
18 Tercih
İyi
Siemens
33 Tercih
İyi

Bulunduğum şehirde elektrikler sıksık kesilir ve hemen ardından gelir yani bundan bıktık diyebiliriz. Bununla beraber psikolojik sorunun yanında maddi hasarlarda yaşıyoruz mesela bundan birkaç ay önce yeni aldığımız TV bu elektrik git gelleri sebebi ile bozuldu şimdi de eski bir buzdolabımız vardır oda bozuldu tamirci geldi kontrol etti motoru mu ney o bozulmuş 400 liralık bir tamiri varmış bende o 400 TL’yi tamire vereceğime yeni bir buzdolabı alır 2 aylık taksidini veririm dedim ve büyük ihtimal öyle yapacağız çünkü makine zaten eski bir modeldi ve baya uzun süre kullandık neredeyse 7 yıldır kullanıyorduk daha önce birkaç bakım dışında bize hiç bir problem yaşatmadı ve çok memnunduk ama zamanı dolmuşsa yapacak birşey yok onun için artık son durak hurdacı ve orada parçalanacak.

Şimdi konumuza dönelim yeni bir buzdolabı araştırmasına girdim çok yüksek bir bütçem yok işte 1000 ile 1500 TL’lik bir para ayırabilirim bunun için ve alacağım buz dolabı bütçeme uymalı ve onuda tıpkı önceki gibi uzun süre kullanabilmeliyim.

BURAYA DA BAK!

Buzdolabı Samsung mu LG mi? 2019

Beyaz Eşya Samsung mu Siemens mi?

En iyi Buzdolabı tavsiyesi Bosch mu Siemens mi?

Şimdi size iki markanın en çok kıyaslanan iki ürünü hakkında bilgi vereceğiz. Burada yaptığımız kıyaslama sizin yapacağınız tercihte yardımcı olacağını düşünüyoruz. Siz de bu detayları dikkatle okuyarak kendi karşılaştırmanızı yaparak ihtiyacınızı karşılayacak en doğru tercihi yapabilirsiniz. Bosch KFN91PJ20N – LG GR-M31FWCHL Bu iki model özellikle bayanların en çok kararsız kaldığı iki markanın ürünüdür. Buzdolabında en önemli noktalardan biri elektrik tasarrufudur. Bosch A+ özellikte bulunurken LG A++ özelliğe sahiptir. Eğer sizin için elektrik kullanımı sorun değilse bu maddeyi atlayabilirsiniz. Ses seviyesi olarak 37 db ve 44 db gibi fark bulunuyor iki buzdolabı arasında. LG diğerine göre daha az sese sahip. Hacim olarak ise yine LG ön planda. 755 Litre hacme sahip olan LG, 636 Litre hacme sahip olan Bosch’un yanında daha avantajlı görünüyor. Buzdolabı ebatları bakımından LG 3 cm daha yüksek, derinlik olarak takriben 5 cm daha büyük yer kaplıyor. LG Kapı sayısı 4 iken Bosch’un kapı sayısı 3.. Soğutucu net hacmi kıyasladığımızda LG 58 litre daha fazla alana sahip.  Dondurucu net hacminde LG 61 Litre daha fazla hacme sahip görünüyor.  Bu kıyaslamaya baktığımızda LG daha avantajlı görünüyor. Gelelim en önemli kısma. İki ürün arasında fiyat farkı takriben 4 bin TL civarında. LG 16 bin civarında satışa sunulurken, Bosch 12 bin civarında satılıyor. Burada yazdığımız fiyatlar güncel maliyetlere göre değişebilir. Kıyas amaçlı fiyat belirttiğimizi unutmayın.

Bu sefer alacağım marka ya Bosch olacak yada Siemens iki markada hem çok kaliteli hem de müşteri hizmetleri gayet güzel. Yaptığım araştırmada ikisinden de bütçeme uyan güzel modeller buldum. Çevremde kaliteleri ile ilgili bir problem yaşayan kimse yok. En çok kullanılan marka ise Bosch’tu ancak Siemens’te ona yakındır bende kararsız kaldım. Sizce Bosch mu Siemens mi? Kullanıcı yorumlarını bekliyoruz. Tabii bu iki markayı kullanan arkadaşlar şikayetleri varsa yazsın lütfen.

Cevzet arslan
İkisinde aynı fabrıkanın sinemas Bosch Profilo simend en üstür elektrik tasarrufu daha ıyı göze daha hoş gelıyor ve kararsızım
Ayten
Ben genelde beyaz eşya tavsiyesi Bosch'un ürünlerini tercih ederim. Kullanıcı yorumlarına bakarsanız en az BOSCH markasında şikayet görürsünüz. Siemens kötüdür demem. Ama benim tercihim budur. Buzdolabı tibi, tasarruflu olması, hazneleri meyvelik ve buzluk kısmı bakından oldukça kullanışlı.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/araba-mi-motor-mu/
Araba mı Motor mu?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-revit-mi/
Çizim Programı Autocad mi Revit mi?
http://www.yaoyabu.net/muhendislik-ve-mimarlik-icin-mac-mi-windows-pc-mu/
Mühendislik ve Mimarlık için Mac mı Windows (PC) mu?
http://www.yaoyabu.net/samsung-mu-iphone-mu/
Samsung mu, Iphone mu?
http://www.yaoyabu.net/bluetooth-kulaklik-mi-kablolu-kulaklik-mi/
Bluetooth Kulaklık mı, Kablolu Kulaklık mı?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-solidworks-mu/
Çizim Programı Autocad mi Solidworks mü?