152

Bulaşık Makinesi Siemens mi Bosch mu?

Bulaşık Makinesi Siemens mi Bosch mu?
Siemens
6 Tercih
İyi
Bosch
3 Tercih
İyi

Bulaşık yıkmaktan çok sıkıldım acayip şekilde yani artık bulaşık görünce direk olarak dünyadan soğuma psikolojisine kapılıyorum. Yani hem çalışıyorum hem okuyorum hemde evde tek kalıp yemek yapıyorum anlayacağınız üzere bekar evinde sıradan bir gencim. Sabah ilk olarak kahvaltı yapıyorum, ardından bulaşıkları olduğu g,b, tezgaha bırakıp işe gidiyorum akşam üzeri ise okula gidip saat 9 gibi eve geliyorum. Ardından birde akşam yemeği yiyorum ve bütün bulaşık ortada kalıyor. Gün içinde o kadar yoruluyorum ki bulaşıklar adeta benim için işkenceye dönüyor ve bunun böyle gitmeyeceğini düşündüğüm için bulaşık makinesi almaya karar verdim çünkü artık canıma tak etti. Çok yorucu ve can sıkıcı bir ritüel haline geldi.

Bulaşık makinesi Siemens mi Bosch mu?

Bulaşık makinesi alınca artık daha rahat edeceğim sabah kahvaltı yapıp kirlileri makineye yerleştireceğim akşamda yemekten sonra kalan bulaşıkları atıp yıkatacağım sabah tekrar temiz olarak kullanacağım. En azından her gece bulaşık yıkama derdinden kurtulmuş olurum.

Bulaşık makinesi alacağım ancak sıfır almaya gerek yok diyorum spotçudan ikinci el temiz bir şey alacağım. İkinci el olarak 2 tane buldum ikisi de gayet temiz kullanılmış. Biri Siemens diğer de Bosch ikisi arasında 100 TL’lik bir fark var ama hangisinin daha sağlam olduğunu ve kullanışlı olduğunu bilmiyorum o yüzden size sormaya karar verdim sizce hangisini alayım?

Siemens mi Bosch mu?

Derya
Siemens yada Bosch ikisi de iyi marka. İkisinin de beyaz eşya konusunda ürünleri kaliteli. Fiyatlar da aynı neredeyse. Bu konuda markadan çok hangi ürünü alacağınıza bağlı. Yani bulaşık makinesi ama hangi modeli. 2018 yılında piyasa çıkan modelleri iyi araştırın. Türkiye'de üretilen modelleri seçerseniz servis masrafları daha uygun olur. Çünkü yedek parça bulması daha kolay. Diğer türlü arıza yapan yedek parçası yurt dışından geliyor. Bu da servis maliyetlerine yansıyor. Garanti kısmı hikaye. Zaten iki yılda makine arıza yapmıyor ki. Arızalar garanti bitince başlıyor. Adeta buna göre yapılmış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/araba-mi-motor-mu/
Araba mı Motor mu?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-revit-mi/
Çizim Programı Autocad mi Revit mi?
http://www.yaoyabu.net/muhendislik-ve-mimarlik-icin-mac-mi-windows-pc-mu/
Mühendislik ve Mimarlık için Mac mı Windows (PC) mu?
http://www.yaoyabu.net/samsung-mu-iphone-mu/
Samsung mu, Iphone mu?
http://www.yaoyabu.net/bluetooth-kulaklik-mi-kablolu-kulaklik-mi/
Bluetooth Kulaklık mı, Kablolu Kulaklık mı?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-solidworks-mu/
Çizim Programı Autocad mi Solidworks mü?