405

Bluetooth Kulaklık mı, Kablolu Kulaklık mı?

Bluetooth Kulaklık mı, Kablolu Kulaklık mı?
Bluetooth
61 Tercih
İyi
Kablolu
61 Tercih
İyi

Günlük hayatta kullanılan kulaklık, birçok insan için önemli teknolojik aksesuarlar arasında yer almaktadır. Hayatın koşturmacasında okulda, sporda, işte, yolda bir nebze de olsa günlük işlerden kafalarını uzaklaştırmak isteyen insanlar müzik dinleyerek rahatlamaktadır. Diğer bir yandan kulaklık kullanarak birçok işini yapan insanları da es geçmemek gerekir. Kulaklık günlük yaşantımızda bu kadar öneme sahipken özellikleri de insanların dikkatini çekmektedir. Sizler için bu yazımızda kulaklık tercihi yaparken, Bluetooth kulaklık mı kablolu kulaklık mı tercih etmeliyiz sorusuna cevap vermek istedik.

KABLOSUZ KULAKLIK MI KABLOLU KULAKLIK MI?

Kablolu kulaklıkların geçmiş yıllardan itibaren popülerliğini sürdürmekle birlikte, Bluetooth kulaklıkların artık çok daha popüler bir konumda olduğunu söyleyebiliriz. Her iki kulaklık modelinin de kendine özgü artı yönleri ve eksi yönleri bulunmaktadır. Kablolu kulaklıkları hiçbir şekilde şarj etmeden kullanabilirsiniz. Müzik dinlemek istediğiniz an cihaza takıp kullanmanız mümkün, Bluetooth kulaklıkları bazı zamanlarda kullanamayabilirsiniz. Bluetooth yada wireless kulaklıkları önceden şarj etmeniz gerekmektedir. Ortalama 3 saatlik bir şarj etme sonrasında Bluetooth kulaklıkları 8-12 saat arası rahatlıkla kullanabilirsiniz. Her iki kulaklık modelini de gün içerisinde çeşitli aktiviteler yaparken yanınızda taşımanız mümkün, Bluetooth kulaklık taşıma kolaylığı açısından daha ön planda olmaktadır. Aktif bir hareket halinde, Bluetooth kulaklıkla müzik dinlemek çok daha keyifli olacaktır. Kablolu kulaklık hareket halinde ergonomik sayılmaz. Kablolu kulaklığı, kullandıktan sonra düzgün bir şekilde sarıp muhafaza eteniz gerekmektedir. Bluetooth yada wireless gibi kablosuz kulaklık kullanırsanız, birbirine dolanan kablo sorununuz olmayacaktır. Spor yapan bireylerin Bluetooth kulaklık tercih etmesini tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde ağırlık kaldırırken veya spor aletlerini kullanırken, kablonun takılıp çeşitli sakatlıklara yol açma ihtimali vardır. Fiyat açısından değerlendirecek olursak Bluetooth kulaklıklar çok daha pahalıdır. Aynı zamanda Bluetooth kulaklık almaya karar verdiyseniz kulaklık modelinin telefonunuzla uyumlu olup olmadığını önceden araştırmalısınız. Kablolu kulaklıklar çeşit açısından Bluetooth kulaklıklara göre daha fazladır.  Fiyat olarak da daha uygun olması sebebiyle daha çok insan tarafından tercih edilmektedir. Kablolu kulaklıkları düzgün kullanılmadığı takdirde bir süre sonra kablosunda hasar olma ihtimali vardır, Bluetooth kulaklıklara bu şekilde bir problemle karşılaşmazsınız. Masa başı çalışanlar, Seste mükemmeli arayanlar, herhangi bir sebepten dolayı duyma zorluğu çekenler kesinlikle kablolu kulaklık alması gerekmektedir. Spor yapan bireyler, gezginler, oyun amacıyla kullanacak bireyler kesinlikle kablolu kulaklık alması gerekmektedir.

Kablolu ve Bluetooth kulaklıkların karşılaştırmasını yaptıktan sonra sonuç olarak, kablolu kulaklıklar özellik nedeniyle daha ön planda olduğunu görmekteyiz. Kablolu kulakların şarjını sürekli kontrol etmenize gerek yoktur, ses kalitesi daha iyidir, taşıma kolaylığı açısından geri planda kasa da birçok insan tarafından diğer özellikleriyle ön plandadır. Bütün bunları göz önünde bulundurduğumuzda fiyat ve kullanım kalitesi açısından sizlere kablolu kulaklıkları önermekteyiz.

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/araba-mi-motor-mu/
Araba mı Motor mu?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-revit-mi/
Çizim Programı Autocad mi Revit mi?
http://www.yaoyabu.net/muhendislik-ve-mimarlik-icin-mac-mi-windows-pc-mu/
Mühendislik ve Mimarlık için Mac mı Windows (PC) mu?
http://www.yaoyabu.net/samsung-mu-iphone-mu/
Samsung mu, Iphone mu?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-solidworks-mu/
Çizim Programı Autocad mi Solidworks mü?
http://www.yaoyabu.net/yamaha-x-max-250-mi-honda-pcx-150-mi/
Yamaha X-MAX 250 mi? Honda PCX 150 mi?