172

Blender Fakir mi Arzum mu? 2018

Blender Fakir mi Arzum mu? 2018
Fakir
34 Tercih
Ortalama
Arzum
31 Tercih
İyi

Bir ev kadını olarak ev yemekleri ile oldukça uzun süre uğraşıyorum bu bana zor veya sıkıcı gelmiyor aksine mutfakta vakit geçirmekten ve yeni yemekler denemekten oldukça memnunum hatta aşçı olmak isterdim. Çünkü mutfakta özgürüm, yaratıcıyım ne bileyim her şeyin elimin altına, bana ait olması gerçekten hoşuma gidiyor. Hem yeni tatları bularak farklı şeyler ortaya çıkarmak bana bilim adamı hissi veriyor kısaca çok küçük şeylerden bile mutlu olabiliyorum. Neyse konumuza geri dönelim geçenlerde kullandığım blender bozuldu ve yenisini almayı düşünüyorum. Çünkü kullanışlı bir ürün ve işimi oldukça kolaylaştırıyor eğer eskiden kullandığım gibi bir blender bulsam hemen alacağım. Daha önceki blender Philips’indi ve gerçekten hakkını vermek lazım oldukça kaliteliydi ve uzun süre kullandım ve memnun kaldım.

Bu karşılaştırmayı okumadan karar verme: 

http://www.yaoyabu.net/blender-braun-mu-philips-mi

Fakir deyince ilk akla gelen blender modeli SMS 410.

Arzum deyince akla gelen blender modeli ise Arzum AR1032 Shake’N Take.

Şimdi bu iki ürün arasında bir kıyaslama yapalım mı?

Herşeyden öncesi tabi ki fiyat 🙂 Fiyat olarak iki ürün arasında 10 TL gibi bir rakam oynuyor. Fakir 130 TL, Arzum blender ise 140 TL civarında seyrediyor. İki ürün arasında fiyat farkı göze çarpacak kadar çok değilse, fiyat konusunu şimdilik rafa kaldıralım. Şimdi bizim için önemli olan kullanım özellikleri noktasında karşılaştırma olsun.

İki ürünü güç bakımından kıyasladığımızda Fakir 1100 W, Arzum 300 W. Bu noktada Fakir çok ciddi fark koyuyor. Neredeyse 4 katı kadar daha güçlü. Bu kısmı bir kenara not alalım 🙂

Fakir set halinde, Arzum ise standlı. Bu biraz sizin nasıl bir ürün aradığınızla ilgili. Atladım burayı 🙂

İki ürünün de gövde malzemesi plastik. Buradan da bir karşılaştırma çıkmaz.

Fakirde tek beyaz rengi seçeneği mevcut. Arzum blender’da ise siyah, mavi ve pembe seçenekleri mevcut. Şimdi bu nokta önemli. Özellikle renk takıntısı olan bayanlar buna dikkat etsi

İki ürünün Doğrayıcı Hazne Kapasitesi: Fakir: 1500 ml Arzum: 570 ml. Burada yine Fakir çok çok önce. Fakir’in üstünlükleri bunlarla kalmıyor, rendeleme ve doğrama aparat setleri de daha fazla. Buraya kadar baktığımızda Fakir daha üstün görünüyor. Fakat sizin marka olarak Arzum’dan yana seçiminiz varsa burası da ayrı bir konu.

Yeni blender arayışında sonunda iki marka arasında kaldım ve iki markada oldukça iyi sanırım ve bu noktada fiyatta araya giriyor. Yani madem alacağım hem kaliteli olsun hemde uygun bir fiyatı olsun. Diğer markalar biraz pahalı geldi bana. Arada kaldığım markalardan biri Fakir diğeri ise Arzum. Özellikle Arzum’u oldukça çok övüyorlar yani hiç Arzum kullanmamış biri olarak hemen alma düşüncesindeyim. Yani hem müşteri hizmetleri iyiymiş hemde garanti işlemleri pratikmiş.

Peki, sizin bu konudaki tavsiyeniz ne olur? Sizce blender Fakir mi Arzum mu?

YORUM YAZ

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/camasir-makinesi-bosch-mu-arcelik-mi/
Çamaşır Makinesi Bosch mu Arçelik mi?
http://www.yaoyabu.net/honda-pcx-125-mi-yamaha-nmax-mi/
Honda PCX 125 Mi Yamaha NMAX Mı?
http://www.yaoyabu.net/camasir-makinesi-siemens-mi-bosch-mu/
Çamaşır Makinesi Siemens mi Bosch mu?
http://www.yaoyabu.net/iphone-x-mi-samsung-galaxy-note-8-mi/
iPhone X mi Samsung Galaxy Note 8 mi ?
http://www.yaoyabu.net/ferrari-mi-lamborghini-mi/
Ferrari mi Lamborghini mi?
http://www.yaoyabu.net/beyaz-esya-samsung-mu-siemens-mi/
Beyaz Eşya Samsung mu Siemens mi?