82

Blender Braun mu, Philips mi?

Blender Braun mu, Philips mi?
Braun
12 Tercih
Ortalama
Philips
6 Tercih
Ortalama

Teknolojinin ilerlemesi bizim de işimizi kolaylaştırdı. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, robot, blenderin olmadığı bir mutfak düşünsenize. Mutfak tamamen ıstıraba dönüşür. Sabahtan akşama kadar mutfaktan çıkamayız sanırım. Eski kadınlar bu tarz mutfak makineleri olmadan ne yapıyormuş merak ediyorum.

Her neyse gelelim bizim konumuza. Blender konusunda iki markanın ön plana çıktığını hepiniz bilirsiniz. Biri Philips diğeri, Braun. Aslında Fakir, Simbo, Arzum, Arçelik, Tefal, Vestel, Kenwood gibi teknoloji markalarının da blender takımları var. Ama açıkçası ben Philips ve Braun arasında kaldım. Oylamayı bu iki markanın blender takımı için açtım. Dileyenler yorum kısmında diğer markalar hakkında soru yada fikirlerini yazabilir.

Philips mi? Braun mu?

Philips’in kendi içinde farklı modelleri var. Bunlardan şarjı olanlar ve kablolu olanlar, bıçak takımına göre farklı özelliğe sahip olanlar ve enerjiye göre sınıflananlar bulunuyor. Tabii bunlar da fiyatlara da yansımız. Mesela Philips Viva Collection HR1335/00 700 W 170 TL civarında. Bu model el blenderi olarak geçiyor. Philips Viva Collection HR1337/00 700 W modeli ise 260 TL civarında. Bu model de el blenderi olarak geçiyor. Fakat çift bıçaklı ve ölçekli haznesi bulunuyor.

Bu karşılaştırmaya da bak:
http://www.yaoyabu.net/blender-fakir-mi-arzum-mu/

Şimdi Braun el blender modellerine geleyim. Eğer Blender’e çok para vermeyi düşünmüyorsanız Braun Multiquick5 MQ500 Blender Setini tavsiye edebilirim. Bu ürün 110 TL civarında. Gayet kullanışlı. Çıkartıp takmak kolay. Sağa sola sıçratma da yapmıyor. Düşük bütçeli bayanlara tavsiye edebilirim. Fakat siz blender seti almayı düşünüyorsanız Braun MQ785 Patisserie Plus El Blender Setini tavsiye edebilirim. 300 TL’ye yakın bir fiyatı var. Kampanya ve indirimleri takip edebilirseniz daha uyguna alma şansınız olur elbet. Bu ürünün çırpıcı özelliğinin yetersiz olduğunu söyleyenler de var. Fakat genelde kullananlar memnun. Sıçratma yapmıyor. Isınma sorunu yok.

Şimdi bu konuda bu iki marka arasında oylama ve değerlendirmeleri alalım. Benim kendi tavsiyem şu: Hangi markayı alacaksanız, çift bıçaklı almaya gayret gösterin. Bununla beraber uçların çelik olmasına dikkat edin.

Philips eski ve köklü bir marka. Fakat Braun da son yıllarda çok güzel ürünler çıkarıyor. Müşteri ve kullanıcı yorumları oldukça olumlu. Fiyat ve özellik karşılaştırmalarına bakılırsa, Braun Philips’in pazarını elinden alacak gibi duruyor.

Buyrun sizin de fikirlerinizi yada sorularınızı alalım.

Selman
Braun mutfak ürünleri MultiQuick blender Braun mutfak ürünleri, yıllardır elektronik ürünlerde ve mutfağımızda kullandığımız ürünlerin vazgeçilmez markası, yeni ürünü Multi Quick’i müşterilerinin beğenisine sundu. Multi Quick el blender’ı ve mutfak robotundan oluşuyor. Mutfaktaki anlayışınızı değiştirip en büyük yardımcınız olmaya aday olan bu ürün, doğrama, karıştırma, püre yapma ve çırpma işlemlerini tek bir yerden yapıyor.Çizmeyen metal çubuğu ve sıçratmayan yapısı ile diğer ürünlerden farkını ortaya koyuyor. Robotların çırparken çıkardığı ses ve hızlı çırpmasından kaynaklı sorunları hepimiz yaşamışızdır.Multi Quick, dayanıklı gövdesi ve altı farklı değiştirilebilir özelliği ile hem bir çok işi kolayca ve zaman kaybetmeden yapıyor hem de bütün bunları yaparken etrafı kirletmeyerek başınıza iş çıkarmıyor. Et ürünleri gibi elde parçalanması zor olan ürünleri parçalayıcısı sayesinde kolayca parçalıyor. En önemli özelliği ise, vakumlama sistemi. Saklama kaplarında beklettiğimiz ürünler bilindiği gibi çok da fazla dayanamıyor, dayansa bile tazeliğini yitiriyor ve özelliğini kaybediyor. Ürün, özel vakumlama sistemi ile saklama kaplarında bekleteceğiniz ürünlere 3 kat daha fazla zaman sağlıyor ayrıca besin bu sayede tazeliğini de yitirmiyor.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/araba-mi-motor-mu/
Araba mı Motor mu?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-revit-mi/
Çizim Programı Autocad mi Revit mi?
http://www.yaoyabu.net/muhendislik-ve-mimarlik-icin-mac-mi-windows-pc-mu/
Mühendislik ve Mimarlık için Mac mı Windows (PC) mu?
http://www.yaoyabu.net/samsung-mu-iphone-mu/
Samsung mu, Iphone mu?
http://www.yaoyabu.net/bluetooth-kulaklik-mi-kablolu-kulaklik-mi/
Bluetooth Kulaklık mı, Kablolu Kulaklık mı?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-solidworks-mu/
Çizim Programı Autocad mi Solidworks mü?