344

Beyaz Eşya Samsung mu Siemens mi?

Beyaz Eşya Samsung mu Siemens mi?
Siemens
104 Tercih
İyi
Samsung
169 Tercih
Ortalama

Samsung ve Siemens karşılaştırması yapıyorsanız büyük bir ihtimalle bayansınız demektir 🙂 Çünkü beyaz eşyaları kullananlar genellikle bayan olunca, bu konular da onların ilgi alanına giriyor ister istemez. Tabii konu eğer fiyat araştırması ise, erkekler devreye girebiliyor 🙂 Ama genel anlamda değerlendirecek olursak, mesela çamaşır makinesinin kullanım kolaylığı, buz dolabının sesi, soğutma özelliği, bulaşık makinesinin hem görüntü hem de diğer kullanım özellikleri bayanların ilgi alanına giriyor. Hele bir de ürünü komşuda görürlerse ve kendi beyaz eşyaları eski model, gürültülü, hiç bir özelliği olmayan bir makine ise işler hepten karışır.

Şimdi size bu iki marka arasında bazı ip uçları vereyim. Sizler de kendi fikirlerinizi yazabilirsiniz. Samsung buzdolabında oldukça başarılı. Ama çamaşır makinesinde aynı şeyi söyleyemeyiz. Bana sorarsanız bu konuda Siemens 1-0 önde gidiyor. Siemens hakkında bolca şikayet okumanız mümkün. Bir marka hakkında şikayetlerin artması demek o markanın kötü olması manasına gelmiyor. Milyonlarca kullanıcıya sahip bir marka hakkında olumsuz yorum yazan elbette olacaktır. Siz burada, hangi konuda sıkça eleştiri var. Bunlara dikkat edin. Her yorumu önemsemeyin.

Tabii bu karşılaştırmalar görecelidir. Herkesin bir takıntısı olabilir. Mesela kimi beyaz eşyanın tasarımına önem verir. Onun için dünyanın en iyi çamaşır makinesini getirin, en az yakan tasarruflu derin dondurucu getirin, en iyi derece doğal gibi klima getirin.. Birşey değişmez. Tipini, görüntüsünü beğenmedi ise iş bitmiştir. Kimisi marka takıntısına gider. “Benim buzdolabım illaha Samsung olacak” der. Yada bir başkası benim “Çamaşır makinem illaha Siemens olacak” diye tutturur. Kimisi ise sadece tasarruf yönünü ele alır. Şimdi bunlardan neden bahsediyorum? Eğer sizin de böyle bir takıntınız varsa, bu yazıyı ve altına gelecek yorumları daha fazla okumanıza gerek yok. Araştırmayı bırakın ve istediğiniz makineyi alın. Zaten kararınız nettir 🙂 Şimdi içinden “Evet aslında benim de takıntılarım var biraz” der gibisin 🙂

Neyse devam edelim öyleyse..

Şimdi size örnek olması açısından iki markanın da 2018 model çamaşır makinesinden bahsedeyim.

Siemens WM14W56XTR
Samsung WW9PJ6410CX
Bu iki ürün arasında teknik bazda Siemens açık ara olmasada biraz önde. Yakıt tüketimi ve su tüketiminde Samsung daha avantajlı. Eeee Siemensin neyi iyi diye soruyorsunuz tabi. Onun da sesi biraz daha az 🙂 Aslına bakarsanız bu iki makine hemen hemen aynı özelliklere sahip. Çok ufak tefek farklar var. Şimdi sizi ilgilendirmesi gereken kısım ekonomik boyutu. Eğer tasarım noktasında bir ısrarınız yoksa, hangisini daha ucuz bulursanız onu kapın derim.
Sizler de kullanıcı yorumlarınızı yazabilir ve üst kısımdan değerlendirmenizi yapabilirsiniz.

BURAYA DA BAK!

Buzdolabı Samsung mu LG mi? 2018

Buzdolabı Bosch mu Siemens mi? 2018

Beyaz Eşya Samsung mu Siemens mi?

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/araba-mi-motor-mu/
Araba mı Motor mu?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-revit-mi/
Çizim Programı Autocad mi Revit mi?
http://www.yaoyabu.net/muhendislik-ve-mimarlik-icin-mac-mi-windows-pc-mu/
Mühendislik ve Mimarlık için Mac mı Windows (PC) mu?
http://www.yaoyabu.net/samsung-mu-iphone-mu/
Samsung mu, Iphone mu?
http://www.yaoyabu.net/bluetooth-kulaklik-mi-kablolu-kulaklik-mi/
Bluetooth Kulaklık mı, Kablolu Kulaklık mı?
http://www.yaoyabu.net/cizim-programi-autocad-mi-solidworks-mu/
Çizim Programı Autocad mi Solidworks mü?