33

Araç kiralamak mı, satın almak mı?

Araç kiralamak mı, satın almak mı?
Araç kiralamak mı?
1 Tercih
Çok kötü
Araç satın almak mı?
2 Tercih
Mükemmel

Otomobil sektörü, çok gelişmiş bir sektör olarak dikkatleri çekmekte. Her yıl otomobil markaları, binlerce modeli insanların hizmetine ve beğenisine sunmakta. İnsanlar da ekonomik hayatlarının gerektirdiği biçimde bunlardan kendilerince faydalanmakta. Otomobil alım satımı ile ilgili ciddi bir piyasadan bahsedebiliriz. Hem sıfır otomobil satışı ; hem de 2.el otomobil alım ve satımı , insanlar tarafından ilgi ile takip edilmekte. Otomobil dünyasında bir diğer alt sektör ise araç kiralama sektörü olarak tanımlanabilir. Özellikle son birkaç yıldır yaygınlaşmaya başlayan araç kiralama çalışmaları , bu alanda büyük firmaların oluşmasına da ortam hazırlamıştır.

Araç kiralama sektörü de birçok ünlü sektör gibi insanların ihtiyaçlarından doğarak bu günlere gelmiştir. İnsanların , yoğun ihtiyaç duydukları şeyler,
genelde belli bir dönem sonra popüler hale geliyor. İşte bu popülariteye örnek olarak rent a car hizmetlerini de verebiliriz. İnsanlar, bazı özel işlerinde kullanmak üzere araç kiralama tercihini kullanabilirler. Bu alanda hizmet veren rent a car ajansları , farklı model ve markalarla insanlara hizmet sunma yükümlülüğündedirler.

Özellikle İstanbul ve benzeri büyük yaşam alanlarında insanlar, arabaya sürekli ihtiyaç duyabilirler. Bu durum göz önüne alarak araç kiralama İstanbul ‘ da dev bir sektördür diyebiliriz. Rent a car İstanbul firmaları da bu dev sektörün temelini oluşturmaktadır.

Araba satın almak mı kiralamak mı?

Evet asıl konumuz bu. Acaba aracı kiralarsak mı daha karlı oluyoruz? Satın alırsak mı daha karlı oluyoruz?

Bence eğer aracı çok aktif kullanmayacaksak, kiralamaya gerek yok. Zaten az kullanıldığı için kazası, masrafı fazla olmaz. KM de fazla artmaz. Satarken de rahat ve değerinde hatta kar ederek satarsınız. Ama benim gibi çok aktif kullanıyorsanız, kiralamak daha mantıklı gibi geldi. Bir de aracın sigortası, kaskosu, bakımı bilmem nesi var..

Sizlerin de yorumlarınızı dikkate alacağım. Lütfen kiralama yada satın alma konusunda fikirlerinizi belirtin ve oylama yapın.

Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.
Sen Ne Düşünüyorsun?
İlgini Çekebilir
http://www.yaoyabu.net/yakisikli-olmak-mi-zengin-olmak-mi/
Yakışıklı olmak mı Zengin olmak mı?
http://www.yaoyabu.net/okumak-mi-gezmek-mi/
Okumak mı, gezmek mi?
http://www.yaoyabu.net/komunizm-mi-kapitalizm-mi/
Komünizm mi Kapitalizm mi
http://www.yaoyabu.net/sevmek-mi-sevilmek-mi/
Sevmek mi? Sevilmek mi?
http://www.yaoyabu.net/at-mi-avrat-mi/
At mı? Avrat mı?
http://www.yaoyabu.net/muzik-dinlemek-mi-muzik-calmak-mi/
Müzik dinlemek mi ? Müzik çalmak mı ?